Wiadomości

Alergia na pyłki koszmarem milionów Polaków. Co pyli w lipcu?

Alergia na pyłki koszmarem milionów Polaków. Co pyli w lipcu?Lipiec to trudny czas dla alergików. Miesiąc ten jest okresem intensywnego pylenia różnego rodzaju traw i chwastów. Reakcjami na obecność ich pyłków w powietrzu mogą okazać się swędzenie i łzawienie oczu, katar sienny, kichanie oraz alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa. Co pyli w lipcu? Na jakie rośliny trzeba szczególnie uważać?


Burze i ochłodzenie. Termometry pod koniec tygodnia wskażą 22 stopnie

Burze i ochłodzenie. Termometry pod koniec tygodnia wskażą 22 stopnieW najbliższym tygodniu spodziewane są burze z silnymi porywami wiatru i ochłodzenie. Po rekordowych temperaturach możemy spodziewać się ochłodzenia o około 10 stopni. To jednak nie koniec - w najbliższy weekend słupki rtęci wskażą maksymalnie 22 stopnie. - Wracamy do takiego normalnego lipca - tłumaczy Interii Emilia Szewczak z IMGW i dodaje: "To będzie wytchnienie od upałów".


Prognoza pogody: Nadciąga front z burzami i deszczem

Prognoza pogody: Nadciąga front z burzami i deszczem- Od północnego zachodu w głąb kraju będzie dzisiaj przechodził front atmosferyczny z burzami i deszczem, za którym do Polski napłynie nieco chłodniejsze powietrze - mówi Kamil Walczak, synoptyk IMGW-PIB. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy, grad oraz silny wiatr.


Będzie zmiana w pogodzie. Koniec z upałami, czekają nas burze

Będzie zmiana w pogodzie. Koniec z upałami, czekają nas burzeW sobotę temperatura w kraju spadnie poniżej 30 stopni C. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek poinformował, że na wschodzie kraju pojawią się deszcz i burze.


Pogoda na dziś: Upał, gwałtowne burze i trąby powietrzne

Pogoda na dziś: Upał, gwałtowne burze i trąby powietrzne Dzisiaj upalnie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia nie tylko w związku z żarem, który będzie się lał z nieba, ale także gwałtownymi burzami. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne. W weekend czeka nas ochłodzenie, upały jednak szybko powrócą.


IMGW ostrzega przed upałem do 37 stopni i burzami z gradem

IMGW ostrzega przed upałem do 37 stopni i burzami z grademDo 37 stopni Celsjusza pokażą termometry w południowo-wschodniej Polsce - ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 14 województw. W województwie kujawsko-pomorskim przejdą burze z gradem.


Synoptyk IMGW ostrzega przed burzami. Najwięcej na południu

Synoptyk IMGW ostrzega przed burzami. Najwięcej na południuW środę w ciągu dnia najwięcej burz spodziewać się można w południowej połowie kraju - wynika z prognozy pogody przekazanej przez synoptyk IMGW Małgorzatę Tomczuk. Najchłodniej ma być na Wybrzeżu do 24 st. C, upalnie - na południowym wschodzie. Tam w związku z wysoką temperaturą wydano ostrzenie trzeciego, najwyższego stopnia.


Połamane drzewa, zalane ulice. Skutki gwałtownych burz nad Polską

Połamane drzewa, zalane ulice. Skutki gwałtownych burz nad PolskąWe wtorek nad Polską przechodzi front, który przynosi opady deszczu i gwałtowne burze. Strażacy interweniowali 554 razy - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.


Prognoza: Upalnie w całym kraju, potem burze. Alerty IMGW

Prognoza: Upalnie w całym kraju, potem burze. Alerty IMGW Dzisiaj dużo słońca i upał w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich regionów, poza powiatami: bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Synoptycy uprzedzają, że w drugiej połowie tygodnia mogą wydać ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed upałami. "Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu więcej chmur i przelotny deszcz, burza oraz grad" - informuje IMGW.


Rekordowe upały w Polsce. Jak będzie wyglądać najbliższy weekend?

Rekordowe upały w Polsce. Jak będzie wyglądać najbliższy weekend?IMGW ostrzega, że w całej Polsce w niedzielę można się spodziewać temperatury maksymalnej występującej rzadziej niż raz na 20 lat. To efekt napływu ciepłego powietrza z południowego zachodu. Ostrzeżenia o upałach w ciągu najbliższych dni rozszerzane są o kolejne województwa.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej