Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Pogoda na Dzień Ojca. Czekają nas burze, upały i ulewy

Pogoda na Dzień Ojca. Czekają nas burze, upały i ulewyW środę 23 czerwca, czyli w Dzień Ojca, upał odpuści na zachodzie, gdzie temperatury wyniosą od 24 do 26 stopni Celsjusza, natomiast we wschodniej części kraju termometry wciąż mogą pokazać nawet 33 stopnie - powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Po raz kolejny możliwe są burze.


Pogoda na Dzień Ojca i mecz Polska-Szwecja. Prognoza

Pogoda na Dzień Ojca i mecz Polska-Szwecja. Prognoza23 czerwca, w środę, przypada Dzień Ojca. Jednocześnie to dzień, w którym reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją w ostatnim meczu fazy grupowej na Euro 2020. Jaka będzie pogoda? I czy wspólne oglądanie meczu z tatą na świeżym powietrzu będzie mogło być częścią świętowania Dnia Ojca?


Ukraina: Burza piaskowa nad Kijowem. Mieszkańcy mają trudności z oddychaniem

Ukraina: Burza piaskowa nad Kijowem. Mieszkańcy mają trudności z oddychaniemNad Kijowem i przedmieściami ukraińskiej stolicy przechodzi we wtorek burza piaskowa. Meteorolodzy twierdzą, że pył został przywiany z astrachańskich stepów. Niebo ma szaro-żółtą barwę.


Załamanie pogody. Gwałtowne burze, zalane ulice i przystanki

Załamanie pogody. Gwałtowne burze, zalane ulice i przystankiPrzed wtorkowym południem nawałnice przeszły nad Toruniem - woda zalała ulice i parking w centrum handlowym. Kilka godzin później burza dotarła do Poznania - odebrano 1,5 tys. zgłoszeń. - Burze mogą być we wtorek bardzo gwałtowne; lokalnie opady wyniosą nawet 50 mm, a porywy wiatru sięgnąć mogą 100 km/h - ostrzega synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.


Upały i burze. Ostrzeżenia na wtorek

Upały i burze. Ostrzeżenia na wtorekNiemal w całym kraju można się dziś spodziewać gwałtownych zjawisk pogodowych. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla większości województw przed upałami i burzami.


Pogoda na wtorek. Utrzyma się fala upałów

Pogoda na wtorek. Utrzyma się fala upałówWe wtorek upały utrzymają się w centrum i na wschodzie Polski. Nieco chłodniej będzie na zachodzie, a najniższe wartości termometry pokażą nad samym morzem - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.


Upały i burze, wydano alerty. Blisko 500 interwencji straży

Upały i burze, wydano alerty. Blisko 500 interwencji strażyIMGW utrzymuje alert o upale dla całej Polski, w woj. lubuskim obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia. Tam należy się spodziewać nawet 33 st. C. Fale upałów powodują groźne nawałnice. Do godz. 21, strażacy interweniowali 480 razy.


Kolejny dzień upałów. Kiedy ochłodzenie?

Kolejny dzień upałów. Kiedy ochłodzenie?Kolejny dzień upałów w Polsce. Około godziny 11:00 - w większości kraju - termometry pokażą około 30 stopni. - Osoby źle reagujące na upał nie powinny wychodzić po tej godzinie z domu - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.


Idą zmiany w pogodzie. Będzie duszno i niebezpiecznie

Idą zmiany w pogodzie. Będzie duszno i niebezpiecznie ​Upał w wersji suchej, która jest łagodniejsza dla naszego organizmu, dobiega końca. Nadchodzą deszcze i burze, które sprawią, że zapanuje męcząca duchota, zrobi się też niebezpiecznie, bo gwałtowne zjawiska mogą powodować szkody materialne. Pierwsze burze pojawiły się już nad Polską, wydano ostrzeżenia.


Synoptyk IMGW ostrzega: Nawet 35 stopni w cieniu i grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami. W niedzielę temperatura będzie rosnąć bardzo szybko, w ciągu dnia w cieniu termometry pokażą nawet 35 stopni. W kilku regionach Polski mogą pojawić się też burze i grad.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej