Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Wróci słońce, ale dalej może padać. Będzie chłodno

Wróci słońce, ale dalej może padać. Będzie chłodnoW poniedziałek nastąpi poprawa pogody. Po deszczowym weekendzie niebo się rozpogodzi, ale nie wszędzie. W wielu regionach nadal może popadać. Ani dzisiaj, ani jutro temperatura nie przekroczy 20 stopni. Ciśnienie zacznie spadać, a biomet poprawi się.


Prognoza pogody na 27 i 28 września

Prognoza pogody na 27 i 28 wrześniaPrzez Polskę z południowego wschodu na północny zachód przemieszcza się układ niżowy, zaznaczają się również związane z nim fronty atmosferyczne. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim, zdecydowanie cieplejszym na północnym wschodzie kraju. Przez najbliższe dni będzie chłodno, pochmurnie i deszczowo. Pogoda poprawi się dopiero w weekend.


IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem i burzami w części woj. mazowieckiego

IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem i burzami w części woj. mazowieckiegoInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy ostrzeżenie przed intensywnym deszczem i burzami w części woj. mazowieckiego. Stopień zagrożenia drugiego stopnia obowiązuje dla 11 powiatów, a pierwszego stopnia dla kolejnych 26 powiatów.


W weekend uwaga na ulewy. Prognoza pogody

W weekend uwaga na ulewy. Prognoza pogodyW pierwszy jesienny weekend czekają nas intensywne opady, porywisty wiatr i duże skrajności temperatur. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia, także hydrologiczne.


Prognoza pogody. Deszczowy weekend. W Tatrach śnieg

Prognoza pogody. Deszczowy weekend. W Tatrach śniegJak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z ośrodkiem głównym nad zachodnią Polską i wtórnymi nad Bałkanami i Morzem Adriatyckim. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wspomnianego rozległego układu niżowego, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Utrzyma się nad nami powietrze polarne morskie, na wschodzie cieplejsze, na zachodzie chłodniejsze.


Piątek z burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia

Piątek z burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopniaInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w piątek (25 września) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami, a lokalnie silnym wiatrem. Alertami objęto pięć województw.


Prognoza na weekend. Czeka nas załamanie pogody

Prognoza na weekend. Czeka nas załamanie pogodyNa prawdziwą złotą, polską jesień będziemy musieli jeszcze poczekać. Weekend przyniesie załamanie pogody. Będzie pochmurno, deszczowo i chłodno.


Prognoza pogody: Pożegnanie złotej jesieni

Prognoza pogody: Pożegnanie złotej jesieniNajnowsze prognozy pogody wskazują, że będziemy musieli pożegnać się ze słoneczną i ciepłą jesienią, która ustąpi miejsca tej bardziej kapryśnej, szarej i deszczowej. W części kraju temperatura wciąż będzie oscylować wokół 20 st. Celsjusza, gdzieniegdzie jednak spadnie do zaledwie 6 st. w ciągu dnia.


Francja: Sprzątanie po potężnych burzach

Francja: Sprzątanie po potężnych burzachPołudnie Francji nawiedziły gwałtowne burze i ulewy, które spowodowały powodzie. Jak informuje Reuters, w niektórych departamentach spadło w ostatnich dniach tyle deszczu, co zwykle przez cały rok. Jedna osoba zginęła, jedna zaginęła. Służby ratunkowe zmobilizowały 700 osób do pomocy mieszkańcom dotkniętych przez ekstremalne zjawiska pogodowe regionów.


Prognoza pogody: Przed nami znaczący spadek temperatur

Prognoza pogody: Przed nami znaczący spadek temperatur W najbliższych dniach czeka nas sporo słońca, a termometry będą wskazywać nawet 26 stopni Celsjusza. Jednak wraz z końcem tygodnia nadejdzie znaczące ochłodzenie.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej