Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Wielka Brytania: Fala upałów nie ustaje. Wydano nowe ostrzeżenia

Wielka Brytania: Fala upałów nie ustaje. Wydano nowe ostrzeżenia Temperatury w Wielkiej Brytanii są w tym roku rekordowo wysokie. Brytyjski urząd meteorologiczny Met Office wydał kolejne ostrzeżenie przed ekstremalnymi upałami.


IMGW: Koniec z upałami. W nocy maksymalnie 15 stopni Celsjusza

IMGW: Koniec z upałami. W nocy maksymalnie 15 stopni CelsjuszaW nocy z wtorku na środę temperatura nie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza - przekazał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Choć w środę mogą pojawić się burze i opady deszczu, to w całym kraju powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie ok. 25 stopni.


IMGW ostrzega przed podtopieniami po burzach. Alerty dla Małopolski i Podkarpacia

IMGW ostrzega przed podtopieniami po burzach. Alerty dla Małopolski i PodkarpaciaIMGW wydało alert hydrologiczny w Małopolsce i na Podkarpaciu. Po burzach może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych w rzekach na tym obszarze. - Tym, których zmęczyły upały, ulgę przyniosą deszcze. Wtorkowy poranek będzie pochmurny - informuje meteorolog z IMGW Mateusz Barczyk.


IMGW: Burze i powodzie nadal możliwe. Najnowsza mapa burzowa

IMGW: Burze i powodzie nadal możliwe. Najnowsza mapa burzowaIMGW podniósł stopień zagrożenia burzami do trzeciego dla niektórych powiatów w woj. podkarpackim. Według prognoz lokalnie wciąż mogą występować ulewy. Choć już nie będą tak obfite, jak te, które w weekend doprowadziły do powodzi, to jednak zagrożenie podtopieniami i powodziami jest wciąż realne.


Pogoda na poniedziałek. Możliwe burze i deszcz

Pogoda na poniedziałek. Możliwe burze i deszcz W poniedziałek najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Termometry pokażą tam do 25 stopni C. Dla południowo wschodniej części Polski wydano natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami.


Gwałtowne burze z gradem nad Polską. Możliwa trąba powietrzna

Gwałtowne burze z gradem nad Polską. Możliwa trąba powietrznaW sobotnie popołudnie i wieczór intensywne zjawiska burzowe wystąpią we wschodniej części kraju. Silnych wyładowań, połączonych z opadami deszczu i wiatrem nawet do 100 km/h, spodziewamy się także w woj. wielkopolskim i lubuskim – powiedziała synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska. Ogłoszono także alerty dla części woj. mazowieckiego.


Pogoda na weekend: Upały, burze, ulewy i grad

Pogoda na weekend: Upały, burze, ulewy i gradW weekend czeka nas kontynuacja upalnej i niestety także burzowej pogody - zapowiada IMGW. W piątek i sobotę na zachodzie temperatura wyniesie 25 st.C, a na wschodzie nawet 33 st. C. W wielu regionach nadal rozwijać się będą burze oraz nawałnice z porywistym wiatrem. Spadnie także grad.


Pogoda na piątek. Mapa burzowa IMGW. Sprawdź, gdzie jest burza

Pogoda na piątek. Mapa burzowa IMGW. Sprawdź, gdzie jest burzaInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem na wchodzie i w centrum kraju. Jednak zastrzega, że burze są możliwe w całej Polsce. Na wschodzie i północnym wschodzie dodatkowo trzeba się spodziewać upałów.


Prognoza: Groźne burze nad Polską

Prognoza: Groźne burze nad Polską Burze prognozowane są dziś na terenie całego kraju. - Nadal będą groźne - mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Instytut wydał alerty drugiego stopnia dla wschodnich i centralnych części Polski.


IMGW ostrzega. Czeka nas upalna noc i burze

IMGW ostrzega. Czeka nas upalna noc i burzeSynoptyk z Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk ostrzega, że czekają nas dziś w nocy burze na terenie całego kraju. - Czeka nas upalna noc, szczególnie na wschodzie - dodaje.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej