Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Alerty IMGW. Ostrzeżenia przed wiatrem i zamieciami dla północy Polski

Alerty IMGW. Ostrzeżenia przed wiatrem i zamieciami dla północy PolskiIntensywne opady śniegu i silny wiatr do 90 km na godzinę prognozowany jest piątek na północy kraju. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. W nocy odczujemy znaczny spadek temperatury.


W czwartek pochmurno, możliwe burze śnieżne. Silny wiatr nad Bałtykiem

W czwartek pochmurno, możliwe burze śnieżne. Silny wiatr nad BałtykiemW czwartek będzie pochmurno z opadami śniegu - mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska. Na wschodzie może spaść nawet do ośmiu centymetrów białego puchu. Na północy kraju prognozowane są burze śnieżne. W nocy porywy wiatru na Bałtyku dochodziły do 101 km/h.


Pogoda na środę. Zima może zaatakować w górach

Pogoda na środę. Zima może zaatakować w górachW środę w całym kraju będzie pochmurno, mogą wystąpić słabe opady deszczu - zapowiada Dorota Pacocha, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ciepło - do 5 st. Celsjusza. Na Wybrzeżu silniejszy wiatr. Z kolei w górach może przypomnieć o sobie zima.


Synoptycy zapowiadają mróz i śnieg. Możliwe opady w kilku regionach

Synoptycy zapowiadają mróz i śnieg. Możliwe opady w kilku regionachNa południu i wschodzie Polski mogą we wtorek wystąpić opady śniegu. W dzień temperatura będzie się wahać od 4 st. C na Wybrzeżu i zachodzie do -5 na Podhalu. Synoptycy przewidują wiatr umiarkowany i porywisty. Na wschodzie i zachodzie kraju oraz w centrum i na Pomorzu jego prędkość nie przekroczy jednak 55 km/h - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek.


Burza śnieżna nad Polską. Możliwe uderzenia piorunów i grad. Ostrzeżenia IMGW

Burza śnieżna nad Polską. Możliwe uderzenia piorunów i grad. Ostrzeżenia IMGWBurza śnieżna przechodzi dziś nad Polską. Front przemieszcza się z północy na południe kraju. Burzom towarzyszą wyładowania atmosferyczne i grad. Porywy wiatru burzowego w skrajnych przypadkach mogą sięgnąć 115 km/h.


Wichury i burze śnieżne przechodzą nad Polską. Zasypane drogi, połamane drzewa

Wichury i burze śnieżne przechodzą nad Polską. Zasypane drogi, połamane drzewaStrażacy interweniowali już 4,5 tysiąca razy z powodu silnego wiatru w kraju. Wichura uszkodziła 200 budynków. Obecnie front atmosferyczny jest na południu kraju, rośnie liczba zgłoszeń na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu - informuje bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Ranne są trzy osoby. Alertami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej objęto cały kraj. Burza śnieżna przechodzi nad Polską z północy na południe. Są wyładowania atmosferyczne i pada grad. - To rzadkie i niebezpieczne zjawisko - mówi synoptyk i...


Wiatr do 100 km/h i opady. Czeka nas załamanie pogody

Wiatr do 100 km/h i opady. Czeka nas załamanie pogodyWiatr o prędkości do 100 km/h oraz opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu w całym kraju - to czeka nas w poniedziałek. Z kolei w niedzielę do zachodu słońca na południu kraju będzie pogodnie, choć możliwe są marznące mgły.


Alert IMGW. Gwałtowny wzrost poziomu wód na Żuławach i Zalewie Wiślanym

Alert IMGW. Gwałtowny wzrost poziomu wód na Żuławach i Zalewie WiślanymInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dotyczący Żuław i Zalewu Wiślanego - to tam poziom wód może podnieść się lokalnie do stanu ostrzegawczego. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin przedpołudniowych w sobotę.


Ostrzeżenia IMGW dla kilku regionów. Uwaga na porywisty wiatr

Ostrzeżenia IMGW dla kilku regionów. Uwaga na porywisty wiatrInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego, większości podlaskiego, części zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiatr w porywach osiąga już nawet 100 km/h. W części regionów może utrzymać się do wieczora. Dla znacznej części kraju obowiązują też ostrzeżenia pierwszego stopnia.


Pogodnie z opadami śniegu. Pogoda na niedzielę, 9 stycznia

Pogodnie z opadami śniegu. Pogoda na niedzielę, 9 styczniaNiedziela zapowiada się na pogodny dzień, choć na zachodnich krańcach Polski, wieczorem możliwy jest wzrost zachmurzenia i słabe opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej