Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla Sanu i Wisłoka na Podkarpaciu

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla Sanu i Wisłoka na Podkarpaciu​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla rzek San i Wisłok w woj. podkarpackim. Dla części tego rejonu o ostrzeżeniach informowano piątek i sobotę - w niedzielę zostały one przedłużone do godzin porannych w poniedziałek.


IMGW: Deszczowy poranek na południu i w centrum, na północy odrobina słońca i do 15 st. C

IMGW: Deszczowy poranek na południu i w centrum, na północy odrobina słońca i do 15 st. CW sobotę rano mieszkańcy centrum i południa kraju muszą liczyć się z przelotnymi opadami, a mieszkańcy północy mogą oczekiwać nawet odrobiny słońca. W okolicach południa w niektórych miejscach lokalnie mogą wystąpić burze.


Dolny Śląsk: Nawet do 30 cm śniegu. IMGW wydał ostrzeżenie

Dolny Śląsk: Nawet do 30 cm śniegu. IMGW wydał ostrzeżenie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla ośmiu powiatów na południu Dolnego Śląska.


Prognoza pogody: Zimno i śnieg. Kiedy zmiana?

Prognoza pogody: Zimno i śnieg. Kiedy zmiana? W czwartek niemal w całej Polsce będzie pochmurno i z opadami, a jeśli gdzieś miałoby się pojawić słońce, to będzie to wyłącznie w Polsce północno-zachodniej - poinformował rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Cieplejsze powietrze do kraju dotrze w piątek.


Intensywne opady śniegu na południu kraju. Ostrzeżenia IMGW

Intensywne opady śniegu na południu kraju. Ostrzeżenia IMGWPołudnie Małopolski, Podkarpacia, Śląska i Dolnego Śląska - w tych miejscach, momentami intensywnie, będzie padać śnieg. Na Dolnym Śląsku, w części powiatów, drogi mogą być śliskie.


Synoptyk IMGW ostrzega: Kolejna chłodna noc z opadami śniegu

Synoptyk IMGW ostrzega: Kolejna chłodna noc z opadami śnieguPrzed nami kolejna chłodna noc z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu – mówi synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Ostrzega, że lokalnie mogą wystąpić oblodzenia dróg i chodników.


Synoptyk IMGW: Mocniej odczujemy chłód. Powodem wiatr

Synoptyk IMGW: Mocniej odczujemy chłód. Powodem wiatrW środę zapowiadany jest deszcz na wschodzie kraju, deszcz ze śniegiem m.in. na Podlasiu i na Śląsku, a w górach opady śniegu do 15 cm. Jak podkreśla Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, wiatr spowoduje, że temperaturę odczujemy jako niższą.


IMGW ostrzega przed przymrozkami i opadami śniegu

IMGW ostrzega przed przymrozkami i opadami śnieguMieszkańcy części Pomorza oraz woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz zachodniej Wielkopolski mogą spodziewać się tej nocy przymrozków. Z kolei w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz południu Lubelszczyzny popada śnieg - miejscami intensywnie.


Węgry: Lato dłuższe o 50 dni

Węgry: Lato dłuższe o 50 dniLato na Węgrzech wydłużyło się o 50 dni w stosunku do lat 70-tych XX wieku, jesień natomiast znacznie się skróciła – wynika z badań przeprowadzonych przez meteorolożkę Annę Kis z Katedry Meteorologii Uniwersytetu im. Loranda Eoetvoesa w Budapeszcie.


Do Polski wraca zima. W górach do 30 cm śniegu

Do Polski wraca zima. W górach do 30 cm śnieguWe wtorek do Polski wraca zima. Rzecznik i synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami w górach - tam sytuacja będzie bardzo niebezpieczna. Na tych terenach spadnie łącznie do 30 cm śniegu.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej