Wiadomości

Początek tygodnia może być wietrzny. Prognoza zagrożeń IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń. Z niej wynika, że na początku tygodnia zagrożeniem będzie silny wiatr.

Wenecja szykuje się na kolejną wielką falę. "Słona woda jest jak nowotwór"

W niedzielę w Wenecji oczekiwany jest kolejny wielki przypływ. Burmistrz miasta poinformował, że straty wywołane powodziami, które nękają miasto od wtorku, szacowane są na miliard euro. Ponad połowa kościołów została zalana.

Pogoda na jutro: mglista noc na wschodzie, deszczowa na zachodzie

Nocą w części kraju możemy spodziewać się opadów deszczu. Pojawią się mgły. Niedziela będzie na ogół pogodna, choć będą też miejsca z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

Pogoda na pięć dni: ciepło i wietrznie. W górach powieje halny

Najbliższe dni upłyną nam z wysoką temperaturą. W niedzielę i poniedziałek synoptycy zapowiadają nawet 17 stopni Celsjusza. Będzie też na ogół pogodnie. Dopiero w drugiej połowie tygodnia pojawią się opady deszczu, a wartości na termometrach nieznacznie spadną. W wysokich partiach gór przewidywane są silne porywy wiatru - do 130 kilometrów na godzinę.

To był gorący miesiąc. IMGW podsumowuje październik w Polsce

Za nami najcieplejszy w skali globalnej październik od czasu rozpoczęcia pomiarów. Również w Polsce miesiąc ten był cieplejszy niż średnia z wielolecia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podsumował tegoroczny październik w naszym kraju. Sprawdź, gdzie było najcieplej, a gdzie najchłodniej.

"Nadzwyczajna temperatura jak na tę porę roku". Płynie bardzo ciepłe powietrze

Do środkowej Europy płynie ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego. W sobotę i niedzielę w Polsce termometry mogą wskazywać nawet 17 stopni Celsjusza. Taki trend utrzyma się przez najbliższe dni. Za taki stan pogody odpowiedzialny jest niż umiejscowiony na zachód od naszego kraju.

Morska piana pokryła małe portowe miasto w Meksyku. Nigdy nie było jej tam tak dużo

Portowe miasto Sánchez Magallanes w Meksyku zostało zalane przez pianę morską. Było jej tak dużo, że część mieszkańców musiała ewakuować się z domów. Zjawisko zbadają eksperci.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na południu Polski

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na południu PolskiInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla mieszkańców czterech województw na południu Polski. W porywach wiatr może osiągać prędkość do 85 km/h.


Pogoda na dziś: miejscami słaby deszcz, nawet 17 stopni

Na sobotę synoptycy zapowiadają pogodę na ogół pochmurną, jednak jest szansa na przejaśnienia. Na zachodzie kraju możliwe są słabe opady deszczu. Na termometrach zobaczymy nawet do 17 stopni Celsjusza.

Atak zimy we Francji

Atak zimy we Francji Obfite opady śniegu spowodowały chaos komunikacyjny w południowej i południowo-wschodniej Francji. W piątek rano ok. 320 tys. gospodarstw domowych było pozbawionych prądu w departamentach Drome, Ardeche, Isere i Rodan. Zginął mężczyzna przywalony drzewem.


Włochy wyślą listy do swoich ambasad. Apel do świata o pomoc dla Wenecji

Po wtorkowym, największym od 50 lat przypływie w piątek w Wenecji po raz kolejny zostały zalane place i budynki. Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Włoch zapowiedział, że wyśle listy do włoskich ambasad na świecie z prośbą o zorganizowanie inicjatyw na rzecz Wenecji.

Wypadek w Tatrach. Po mężczyznę przyleciał śmigłowiec TOPR

Nieprzytomnego, leżącego na szlaku w Tatrach mężczyznę zauważyli turyści. Zawiadomili ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy na pokładzie śmigłowca przetransportowali go do szpitala w Nowym Targu.

W weekend do 17 stopni, miejscami silniejszy wiatr

W kolejnych dniach czeka nas na ogół pogodna i ciepła aura. Miejscami jednak prognozowany jest deszcz i silniejszy wiatr. W weekend termometry pokażą nawet 17 stopni Celsjusza, później temperatura nieznacznie spadnie.

​IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

​IMGW ostrzega przed silnym wiatremInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przed silnym wiatrem mieszkańców czterech województw na południu Polski. Alerty IMGW obejmują rejon Karpat i Sudetów. W porywach wiatr może osiągać prędkość 85 km/h.


W Wenecji zawyły syreny. Nadeszła kolejna wielka fala

Poziom wody w Wenecji przekroczył 150 centymetrów. 70 procent historycznego centrum miasta zostało zalane. Wprowadzono stan kryzysowy.

Pani Beata przedziera się przez zalaną Wenecję. "Nie wystarczą już tylko krótkie kalosze"

Beata Kaczmarczyk od 15 lat mieszka w Wenecji. W piątek udała się do lekarza. Idąc, nagrała relację z okolic Campo San Barnaba, Campo Santa Margherita i słynnego mostu Rialto, które niemal w całości zalane są wodą.

"Rzeki na ulicach". Podtopienia w Wielkiej Brytanii

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii od środy zmagają się z powodziami spowodowanymi intensywnymi opadami deszczu. Do usuwania skutków katastrofy zaangażowano wojsko. Jak podają meteorolodzy, w kolejnych dniach prognozowane są kolejne silne opady.

Atak zimy w kilku krajach Europy

Niebezpieczna pogoda panuje w Europie. W ostatnich dniach w Hiszpanii i Portugalii występowały spore utrudnienia na drogach. Aura dała się też we znaki mieszkańcom Francji. W Austrii śniegu napadało tak dużo, że jeden ze szpitali został odcięty od świata.

Pogoda na dziś: dzień pod znakiem słabych opadów deszczu lub mżawki

W piątek w kraju nie zabraknie chmur. Lokalnie wstąpią niewielkie opady deszczu lub mżawki. Termometry pokażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

Ulewny deszcz i śnieżyce w Wielkiej Brytanii

Przez Wyspy Brytyjskie przeszła gwałtowna burza, która przyniosła ulewy i opady śniegu w wielu regionach Walii i Anglii. Pojawiły się powodzie, a pogoda wywołała utrudnienia na drogach.

Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej