Wiadomości

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą

W niektórych regionach kraju należy spodziewać się niebezpiecznej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed gęstymi mgłami.

Wasilewskiego prognoza pogody na 16 dni: duże ochłodzenie dopiero pod koniec miesiąca

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmiana cyrkulacji powietrza i ochłodzenie.

Tak obficie buk owocuje raz na nawet osiem lat. "Musimy wykorzystać ten urodzaj"

Korony drzew oblepione są bukwią, co daje warmińskim leśnikom nadzieję na obfite zbiory. Nie jest to jednak łatwa praca, ponieważ orzeszki zbierane są ręcznie, a zebrać trzeba setki tysięcy sztuk. W jakim celu? Na to pytanie odpowiedział rzecznik olsztyńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W Egipcie odkryto 30 starożytnych trumien

Trumny trafią z miasta Luksor do powstającego właśnie Muzeum Wielkiego Egiptu.

Biedronka azjatycka szturmuje nasze okna. Jak się jej pozbyć

Biedronka azjatycka jesienią szuka miejsca do przezimowania. Z tego powodu gromadzi się w skupiska na ścianach budynków i wchodzi przez szpary między oknami do naszych domów. Entomolodzy podpowiadają, jak poradzić sobie z tymi owadami.

"To było straszne, nigdy się tak nie bałem". Wraz z Nestorem przyszły tornada

Nestor jako burza tropikalna uderzył w wybrzeże Florydy w sobotnie popołudnie. Wiał wtedy ze średnią prędkością 72 kilometrów na godzinę. Jego przejściu towarzyszyły tornada, które w wielu miejscach przyniosły zniszczenia.

Kiedyś na skraju wyginięcia, teraz ich populacja kwitnie. "To dobra wiadomość"

Długopłetwowce oceaniczne, zwane humbakami, w latach pięćdziesiątych XX wieku były prawie na skraju wyginięcia. Jak pokazują najnowsza badania, od tamtej pory dzięki działaniom ochronnym ich populację w znacznym stopniu udało się odbudować.

Gęsta mgła może zasnuć część kraju. Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi mgłami. Synoptycy wydali prognozę pogodowych zagrożeń.

Prognoza pogody na dziś: słonecznie i ciepło w niemal całym kraju

Niedziela przyniesie pogodną aurę w niemal całym kraju. Temperatura wyniesie maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.

Ostrzeżenie dla mieszkańców. Pożary trawią północną Australię

Mieszkańcy północnej części stanu Nowa Południowa Walia w Australii muszą uważać na szybko rozprzestrzeniające się pożary lasów, które wybuchły w sobotę. Władze zalecają osobom przebywającym na zagrożonym terenie, by szukały schronienia.

"Te zdjęcia są przełomowe". Humbaki tworzą "sieci" z bąbelków powietrza

Za pomocą wydmuchiwanego powietrza humbaki tworzą swojego rodzaju "sieć", która ofierze utrudnia ucieczkę, a wielorybowi zapewnia obfity posiłek. Tę niezwykłą formę polowania uwiecznili na nagraniu biolodzy morscy z Uniwersytetu Hawajskiego. Film powstał u południowo-wschodnich wybrzeży Alaski.

Spokój w pogodzie? Nie wszędzie. W Tatrach możliwy jest halny

Najbliższe dni będą słoneczne i pogodne. W niedzielę w Tatrach może jednak wiać halny. Na Kasprowym Wierchu wiatr osiągnie w porywach prędkość nawet 120 kilometrów na godzinę.

"Nestor przyniesie obfite opady deszczu, niszczycielski wiatr i sztorm"

Nestor jest czternastą nazwaną burzą tropikalną, która uformowała się na Oceanie Atlantyckim. Zmierza w kierunku Florydy. Miejscami może przynieść opady do 150 litrów wody na metr kwadratowy.

Kłęby dymu nad chmurami. Erupcja wulkanu Popocatepetl

Z meksykańskiego wulkanu wydobyły się ogromne ilości pyłów. Służby apelują o zachowanie bezpiecznej odległości od Popocatepetla.

Ponad 228 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę

W pierwszej połowie października odnotowano w Polsce ponad 228 tysięcy zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Specjaliści przekonują, że dobrym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy są szczepienia.

Uprzykrzają nam życie, mogą ugryźć. Jak rozpoznać biedronkę azjatycką?

W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą inwazją biedronek. Owady uprzykrzają życie i wlatują do domów. Najbardziej uciążliwe są biedronki azjatyckie, uznawane za gatunek inwazyjny. Jest kilka charakterystycznych cech, które pozwolą odróżnić je od rodzimych biedronek siedmiokropek.

Dwugłowa żmija w okolicy Pułtuska. Wygrzewała się na słońcu

Piękna pogoda sprzyja temu, by spotkać w lesie żmiję zygzakowatą. W okolicach Pułtuska pewien mężczyzna natrafił na niesamowity okaz - gad miał dwie głowy.

Prognoza pogody na dziś: słonecznie i przyjemnie, choć miejscami popada

Zapowiada się na ogół słoneczna sobota. Miejscami może pojawić się deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

"Wstęp do podróży na Marsa". NASA testuje moduły nowej stacji kosmicznej

Dziesiątki specjalistów z NASA i doświadczonych astronautów testują pięć prototypów modułów Gateway - załogowej stacji kosmicznej, która zostanie ulokowana w pobliżu Księżyca. Wśród wymaganych udogodnień są między innymi sprzęty do ćwiczeń i mała kuchnia.

Pierwszy w historii kobiecy spacer kosmiczny

Dwie amerykańskie astronautki Jessica Meir i Christina Koch wyszły na pierwszy w historii kobiecy spacer kosmiczny. Ich zadaniem jest wymiana wadliwych baterii na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej