Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Uwaga na intensywne opady śniegu. IMGW ostrzega

Uwaga na intensywne opady śniegu. IMGW ostrzegaInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przestrzega przed intensywnymi opadami śniegu w województwie zachodniopomorskim. Śnieżny front może też sięgnąć województwa lubuskiego. Kierowcy powinni uważać na możliwe oblodzenie dróg.


W górach halny. Stanęły kolejki linowe w Beskidach

W górach halny. Stanęły kolejki linowe w BeskidachW górach wieje halny. Silny wiatr w Beskidach spowodował, że stanęły kolejki linowe. Zatrzymały się m.in. gondole na Szyndzielnię i Halę Skrzyczeńską oraz wyciąg na Skrzyczne. Dotychczas były otwarte dla turystów.


Wiatr nawet do 80 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia

Wiatr nawet do 80 km/h. IMGW wydał ostrzeżeniaMieszkańcy Podkarpacia, Małopolski i Śląska powinni uważać na silne podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w południowych krańcach Polski powieje nawet do 80 km na godzinę.


Ostrzeżenie pogodowe: Marznące opady na wschodzie i roztopy na zachodzie

Ostrzeżenie pogodowe: Marznące opady na wschodzie i roztopy na zachodzieNa obszarze województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego miejscami występują opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W wielu miejscach utrzymuje się ujemna temperatura gruntu, co powoduje zamarzanie nawierzchni - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo od zachodu w kierunku centralnej i wschodniej Polski postępuje ocieplenie. Na zachodzie Polski śnieg topnieje, a temperatura cały dzień jest na plusie. Obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego stopnia o roztopach.


Kolejna mroźna noc na północy kraju. IMGW wydał alerty

Kolejna mroźna noc na północy kraju. IMGW wydał alerty Tej nocy temperatura w północnej Polsce może spaść do nawet -18 st. C. Na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim będzie z kolei intensywnie padać śnieg. Tej nocy uważać muszą też kierowcy. Niemal w całym kraju - z wyjątkiem kilku województw na zachodzie Polski - będzie ślisko.


Polska dusi się w smogu. Lepiej nie wychodzić na zewnątrz

Polska dusi się w smogu. Lepiej nie wychodzić na zewnątrzMieszkańcy Warszawy, Łodzi, Gdańska, Torunia czy Bydgoszczy powinni unikać wychodzenia na zewnątrz. Jakość powietrza we wtorek jest fatalna.


Prognoza pogody. Koniec mrozów

Prognoza pogody. Koniec mrozówJak informuje IMGW północno-zachodnia Europa jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżów z licznymi centrami. Przez Polskę z zachodu na wschód, przemieszcza się zatoka z frontem okluzji, za nią od zachodu wkracza kolejna zatoka z frontem ciepłym. Obie zatoki związane są z niżem znad Morza Północnego. Nad wschodnimi obszarami kraju pozostaje powietrze arktyczne, z kolei nad zachodnie zaczyna napływać masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie...


IMGW: Najniższa temperatura w Białymstoku -14,7 stopnia Celsjusza

IMGW: Najniższa temperatura w Białymstoku -14,7 stopnia CelsjuszaO godz. 15 najchłodniej było na północnym-wschodzie kraju. Na stacji synoptycznej w Białymstoku termometry pokazały -14,7 stopnia Celsjusza - poinformował IMGW. Lokalnie na zachodzie, północnym-wschodzie i południowym wschodzie będą występować opady śniegu.


W tych miejscach w Polsce był największy mróz

W tych miejscach w Polsce był największy mrózMinus 26,5 st. C w Jabłonowie-Wypychach, a przy gruncie nawet -33 st. C w Białymstoku - to najniższe temperatury, jakie odnotowano w nocy z niedzieli na poniedziałek w Podlaskiem. Na Mazowszu termometry pokazały -24,6 stopni Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu w Tatrach - minus 17 st. C.


W Białymstoku temperatura spadła do -25 st. C, w Gołdapi do -27,8 st. C

W Białymstoku temperatura spadła do -25 st. C, w Gołdapi do -27,8 st. CW niedzielę o godz. 22.15 w Białymstoku (Podlaskie) temperatura spadła do ponad -25 stopni Celsjusza. W Gołdapi odnotowano -27,8 st. - podał na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej