Wiadomości

Maj był czwartym najgorętszym w historii pomiarów. W Europie wręcz przeciwnie

Od początku czerwca borykamy się z bardzo wysoką temperaturą. Maj, który w Polsce pokazał swoje chłodne oblicze, okazał się jednak wyjątkowo ciepły w światowej skali. Odchylenie średniej globalnej temperatury lądów i powierzchni oceanów było czwartym największym dla maja w 140-letniej historii pomiarów prowadzonych przez amerykańską Narodową Służbę Oceaniczną i Atmosferyczną.

Przed nami żar tropików. Nie potrwa jednak długo

Po chwili wytchnienia czeka nas powrót upałów. Tropikalna temperatura prognozowana jest na środę, wtedy w najcieplejszych miejscach Polski termometry mogą pokazać nawet 36 stopni Celsjusza.

Uwaga na groźne upały. Pomarańczowe i żółte alarmy IMGW

W najbliższych dniach upały mogą stwarzać zagrożenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy pierwszego i drugiego stopnia.

Trzęsienie w Indonezji. Na tyle silne, że kołysały się budynki w Australii

W poniedziałek trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 nawiedziło Indonezję. Poczuli je także mieszkańcy Australii. Nie ma doniesień o ofiarach.

Przed nami upalny tydzień, prawie 40 stopni

Przed nami upalny tydzień, prawie 40 stopniNajbliższy tydzień przyniesie w Polsce upały, temperatura wyniesie nawet 37 stopni Celsjusza. W naszym kraju będzie tak gorąco jak na południu Europy. Synoptycy spodziewają się, że w tym tygodniu w kilku krajach pobite zostaną rekordy gorąca.


Jedna osoba nie żyje, kilkadziesiąt zostało rannych. Załamanie pogody we Włoszech

W piątek i sobotę nad północnymi Włochami przeszły gwałtowne ulewy. Towarzyszył im grad i porywisty wiatr. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, a jedna zmarła. W okolicach Mediolanu w zalanym tunelu utknęło kilkadziesiąt samochodów.

Piorunująca przewaga. Akcja ratowania jeleni materiałem tygodnia

Jelenie, które utknęły w błotnistej mazi, i spektakularna akcja ich ratowania chwyciły Was za serca i okazały się najlepszym materiałem w tym tygodniu. Na drugim miejscu uplasowało się nagranie przedstawiające obłoki srebrzyste. Trzecie miejsce na podium wywalczyły ex aequo "niebiańskie" galerie Reporterów 24, którzy uwiecznili błyskawice i Pełnię Truskawkowego Księżyca. Gratulujemy!

Prognoza pogody na dziś: słonecznie i bardzo ciepło

W wielu miejscach w Polsce początek tygodnia będzie słoneczny. Lokalnie mogą jednak pojawić się burze. Termometry pokażą maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

Planujesz wyjazd na wakacje? Zobacz, gdzie upał będzie nie do zniesienia

Nadchodzący tydzień przyniesie w Europie falę upałów - temperatura miejscami sięgnie 40 stopni Celsjusza. Na południu kontynentu padną rekordy wszech czasów. Również Francja spodziewa się w najbliższych dniach fali gorąca.

Nad Europę nadciąga fala rekordowych upałów

Nad Europę nadciąga fala rekordowych upałówZ ekstremalnie wysokimi temperaturami - nawet powyżej 40 st. Celsjusza - będą musieli się zmierzyć w nadchodzącym tygodniu mieszkańcy Europy. Lekarze przestrzegają wciąż jeszcze nieprzygotowanych do upałów ludzi przed opalaniem się, a starszych namawiają do pozostania w domach. Także w Polsce w niektórych miejscowościach termometry wskażą aż 36 st. C.


Nagrano kałamarnicę, od której może pochodzić legenda o krakenie

Zespół amerykańskich naukowców sfilmował kałamarnicę olbrzymią. Obserwacje trwały łącznie 120 godzin, a zwierzę pojawiło się na samym końcu materiału. To drugi raz, kiedy udaje się nagrać to fascynujące stworzenie.

Wasilewskiego prognoza na 16 dni: najpierw żar znad Afryki, a potem chłodno nad morzem

W najbliższych dniach afrykański żar uderzy w Europę.

Nauczono foki "śpiewać" i "mówić". Posłuchaj

Naukowcy nauczyli trzy młode foki "śpiewać" i "wymawiać" ludzkie głoski. Eksperyment miał na celu pomoc w opracowaniu nowego modelu do walki z zaburzeniami mowy.

W Bieszczadach zamykają szlaki. Przyczyną "prace leśne oraz warunki atmosferyczne"

Nadleśnictwo Lutowiska w Bieszczadach poinformowało w piątek, że niektóre szlaki ulegną zmianie. Kilka ma być zamkniętych do września. Przyczyną decyzji mają być przeprowadzane prace leśne oraz warunki atmosferyczne.

Zniszczone drogi, samochody, cztery osoby w szpitalu. Żywioł pokazał swą siłę

W nocy z piątku na sobotę przez północny-wschód szwajcarskiej gminy Val-Re-Duz przetoczyły się ulewy. Do szpitala zostały zabrane cztery osoby, jedna jest w ciężkim stanie.

Wyż Ulla kształtuje pogodę w Polsce

Napływa chłodne powietrzne polarno-morskie.

Prognoza pogody na dziś: słonecznie w wielu regionach, do 28 stopni

Niedziela w przeważającej części kraju przyniesie słoneczną aurę. Na południowym wschodzie kraju mogą pojawiać się przelotne opady deszczu i burze. Pogoda wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

Śmieciowe jedzenie może przyczyniać się do wzrostu alergii pokarmowych

Naukowcy sugerują, że wzrost ilości spożywanych fast foodów może być jednym z czynników zwiększających liczbę alergii pokarmowych.

Niebezpieczna pogoda. Synoptycy IMGW ostrzegają

Sobota może przynieść burze z gradem. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia wydane przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr powalił drzewo na samochód. W środku był kierowca

Pewien mieszkaniec Karoliny Południowej przeżył chwile grozy. Na jego samochód niespodziewanie przewróciło się drzewo.

Android Widget
Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej