Wiadomości

"Z bagna wystawały tylko łeb, kark i grzbiet"

W środę przed południem w Nadleśnictwie Browsk nieopodal granicy z Białorusią ratowano jelenia, który ugrzązł w bagnie.

Coraz więcej żubrów w Bieszczadach. Zaproponowano diagnostyczny odstrzał

W Bieszczadach żyje 551 żubrów, podczas gdy pod koniec ubiegłego roku było ich prawie 500 - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek. Zwrócił uwagę na to, że coraz częstszą przyczyną śmierci tych zwierząt są choroby.

Prognoza pogody na dziś: słonecznie. Tylko miejscami może zagrzmieć

W prawie całym kraju aura będzie pogodna. W kilku regionach możemy jednak usłyszeć grzmoty.

"Poszukiwana: martwa albo smażona". Chcą zwalczyć ryby grillowaniem

U wybrzeży Cypru wzrasta populacja ognic wachlarzopłetwych, inwazyjnego gatunku ryb, które zagrażają lokalnemu ekosystemowi. Naukowcy znaleźli sposób na ograniczenie liczebności tych zwierząt - zachęcają mieszkańców do grillowania.

Rośnie bilans ofiar ulewnego deszczu. "Sytuacja jest bardzo poważna"

Katastrofalne powodzie, które nawiedziły południowe regiony Azji, przyczyniły się do śmierci co najmniej 153 osób. Niemal sześć milionów mieszkańców dotkniętych żywiołem terenów musiało opuścić swoje domy.

Grzmi na wschodzie. Sprawdź, gdzie jest burza

W środę zagrzmiało w Polsce. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest sytuacja pogodowa w kraju.

Kapryśna lipcowa pogoda. Deszcz, burze i coraz wyższa temperatura

W najbliższych dniach w wielu regionach Polski prognozowane są przelotne opady deszczu. Mogą pojawić się też burze - lokalnie z gradem. W weekend temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza.

Nie tylko rekordowy czerwiec. Zakończyliśmy jedno z najgorętszych półroczy

Według najnowszych badań Goddard Institute for Space Studies, ośrodka NASA, okres od stycznia do czerwca 2019 roku to drugie najcieplejsze półrocze, jakie zarejestrowano od początku prowadzenia analiz. Klimatolodzy, chociaż biją na alarm, nie są zaskoczeni. Jak twierdzą, istnieją ogromne szanse, że cały rok 2019 może być najgorętszym w historii.

Nieustępliwe pingwiny. Spod baru zabrała je policja

Para pingwinów upodobała sobie jeden z barów sushi w Wellington, stolicy Nowej Zelandii. Zwierzęta dwukrotnie próbowały założyć pod nim gniazdo, ale służby za każdym razem je wywoziły. Niewykluczone jednak, że ptaki jeszcze tam wrócą.

Pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca. Pokazaliście, jakie były piękne

To była niesamowita noc. Na niebie mogliśmy zaobserwować dwa zjawiska związane z Księżycem - Pełnię Koźlego Księżyca i częściowe zaćmienie. Na Kontakt 24 dostaliśmy mnóstwo zdjęć.

Niż Rico rządzi pogodą w Polsce

Napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Prognoza pogody na dziś: wiele deszczowych i burzowych regionów

Środa w wielu regionach upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Miejscami prognozowane są również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalne 25 stopni Celsjusza.

Ponad sto ofiar śmiertelnych, miliony osób musiały opuścić domy

Przez ulewne deszcze monsunowe, które nawiedziły południową Azję, zginęło co najmniej 119 osób. Ponad pięć milionów ludzi musiało opuścić swoje domy w Indiach, Nepalu i Bangladeszu. Woda wdarła się też do Parku Narodowego Kaziranga, który jest ostoją zagrożonego wyginięciem nosorożca indyjskiego.

Sprawdź, gdzie jest burza

We wtorkowe popołudnie zagrzmiało nad Polską. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa.

Pożary lasów i burze. Pogodowe ostrzeżenia w Europie

W hiszpańskim regionie turystycznym Costa del Sol wybuchł pożar lasu, ewakuowano 84 osoby. W południowej Francji ogień zagrażał wypoczywającym na kempingu. W wielu europejskich krajach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne. Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna.

50 lat temu rozpoczęła się misja Apollo 11. Rocznica historycznego lotu

16 lipca 1969 roku - czyli dokładnie 50 lat temu - rozpoczął się lot, po którym ludzie wylądowali po raz pierwszy na Księżycu. Ten lot na zawsze zmienił bieg historii i rozpoczął nowy etap w podboju kosmosu.

Dzisiaj częściowe zaćmienie Księżyca

Tej nocy warto spojrzeć w niebo. Przed nami częściowe zaćmienie Księżyca oraz Pełnia Koźlego Księżyca. Będzie można je zobaczyć na terenie Polski.

Z każdym dniem coraz cieplej. W weekend nawet 31 stopni

Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu i burz. Z każdym dniem termometry będą pokazywać coraz wyższe wartości. W weekend temperatura sięgnie nawet 31 stopni Celsjusza.

Pożar na chorwackim festiwalu. Tysiące ewakuowanych osób

W lesie w pobliżu plaży Zrće na chorwackiej wyspie Pag, gdzie odbywał się coroczny festiwal hip-hopowy, wybuchł potężny pożar. Ewakuowano blisko 10 tysięcy osób.

Gigantyczna meduza wielkości człowieka. "Niezapomniane przeżycie"

U południowo-zachodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii para nurków zauważyła ogromną meduzę. Jej rozmiar wprawił ich w zdumienie.

Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej