Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał alert drugiego stopnia

Gwałtowne burze z gradem. IMGW wydał alert drugiego stopniaW piątek po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw.


Pogoda na weekend. Będzie padać, w piątek burze niemal w całym kraju

Pogoda na weekend. Będzie padać, w piątek burze niemal w całym krajuPiątkowe ulewy i burze niemal w całym kraju i wypogodzenie, tylko z przelotnymi opadami, w sobotę i w niedzielę - taka pogoda czeka nas w weekend.


Front burzowy nad Polską. Wiele interwencji straży pożarnej

Front burzowy nad Polską. Wiele interwencji straży pożarnejPrawie tysiąc razy interweniowali w czwartek (2 lipca) strażacy w związku z przechodzącym przez Polskę frontem atmosferycznym - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji odnotowano w województwie śląskim. W czwartek wieczorem IMGW wydało także ostrzeżenie przed burzami z gradem dla centralnej, południowej i wschodniej części kraju.


Burze z gradem w 11 województwach. IMGW ostrzega

Burze z gradem w 11 województwach. IMGW ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek (2 lipca) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla centralnej, południowej i wschodniej części kraju. W woj. mazowieckim obowiązuje alert drugiego stopnia. Wydano również ostrzeżenia hydrologiczne.


Burze i grad, w weekend upały. Prognoza pogody

Burze i grad, w weekend upały. Prognoza pogodyBurze, grad i ulewy mogą wystąpić w czwartek na południu, wchodzie i w centrum kraju. Piątek też zapowiada się burzowo. Wyraźna poprawa pogody spodziewana jest w weekend.


IMGW ostrzega: Burze powoli wkraczają na północne Mazowsze i południe Warmii

IMGW ostrzega: Burze powoli wkraczają na północne Mazowsze i południe WarmiiObecnie burze występują na wschodzie woj. wielkopolskiego, w woj. kujawsko-pomorskim i powoli wkraczają na północne Mazowsze i południe Warmii - poinformował w czwartek na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


​Rekordowo ciepłe półrocze we Francji. Lato też ma być upalne

​Rekordowo ciepłe półrocze we Francji. Lato też ma być upalnePierwsze półrocze tego roku było najcieplejsze w historii Francji - od czasu, kiedy specjaliści robią oficjalne pomiary temperatury. Ogłosił to publiczny instytut meteorologiczny Meteo France. Według synoptyków, średnia temperatura w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wyniosła aż 12,5 stopnia Celsjusza.


Ostrzeżenie IMGW: Burze z gradem w kilku województwach

Ostrzeżenie IMGW: Burze z gradem w kilku województwachW środę (1 lipca) wieczorem IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Dla Wisły - na odcinku od Włocławka do Tczewa - wydano też ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia.


​Ostrzeżenie IMGW: Możliwe wystąpienie superkomórek burzowych i trąb powietrznych

​Ostrzeżenie IMGW: Możliwe wystąpienie superkomórek burzowych i trąb powietrznychIMGW poinformowało, że występują warunki atmosferyczne sprzyjające wystąpieniu gwałtownych zjawisk pogodowych. W północno-zachodniej części kraju należy spodziewać się burz, mogą wystąpić opady gradu wielkości piłeczek golfowych. Istnieje też ryzyko pojawienia się trąby powietrznej.


Obłoki srebrzyste nad Warszawą

Obłoki srebrzyste nad WarszawąOstatniej nocy (z 30 czerwca na 1 lipca) warszawiacy mogli podziwiać piękne zjawisko. Na niebie pojawiły się obłoki srebrzyste.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej
Koronawirus w Polsce, Koronawirus dolnośląskie, Koronawirus kujawsko-pomorskie, Koronawirus lubelskie, Koronawirus lubuskie, Koronawirus łódzkie, Koronawirus malopolskie, Koronawirus mazowieckie, Koronawirus opolskie, Koronawirus podkarpackie, Koronawirus podlaskie, Koronawirus pomorskie, Koronawirus śląskie, Koronawirus świętokrzyskie, Koronawirus warminsko-mazurskie, Koronawirus wielkopolskie, Koronawirus zachodniopomorskie