Wiadomości

Ciśnienie 920 hPa nad Atlantykiem. To jedno najniższych w historii pomiarów

Ciśnienie 920 hPa nad Atlantykiem. To jedno najniższych w historii pomiarówW sobotę (15 lutego) ciśnienie nad północnym Atlantykiem spadło do jednego z najniższych w historii pomiarów w tamtym rejonie. Wyniosło 920 hPa. Wszystko za sprawą niżu Dennis, który w trakcie weekendu największe szkody spowodował na Wyspach Brytyjskich.


Mżawka, deszcz i silny wiatr. Ostrzeżenia pogodowe

Mżawka, deszcz i silny wiatr. Ostrzeżenia pogodowePo słonecznym i ciepłym poniedziałku, dziś czeka nas pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem nad Bałtykiem oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Lokalnie spodziewane są też burze. W ośmiu województwach wystąpi mżawka i opady deszczu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.


IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku

IMGW ostrzega przed sztormem na BałtykuInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek dwa ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w czterech powiatach nadmorskich.


​Dziś wyjątkowo ciepło! W kolejne dni pogoda się pogorszy

​Dziś wyjątkowo ciepło! W kolejne dni pogoda się pogorszyPoniedziałek zaskoczył nas przyjemną aurą. Na termometrach pojawi się nawet 16 stopni Celsjusza! Niestety, w kolejnych dniach pogoda znacząco się pogorszy.


​Włochy: Rekordowo ciepła zima. Truskawki już dojrzały

​Włochy: Rekordowo ciepła zima. Truskawki już dojrzałyWe Włoszech kilka tygodni wcześniej, niż zwykle dojrzały truskawki, które już są w masowej sprzedaży, a mimozy, wręczane w Dniu Kobiet, mogą nie doczekać 8 marca - to efekty rekordowo ciepłej zimy. Według ekspertów, wywołała ona rewolucję w ogrodach i uprawach.


​IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

​IMGW ostrzega przed silnym wiatrem Ostrzeżenia przed silnymi wiatrami dla ośmiu najbardziej wysuniętych na południe powiatów województwa podkarpackiego wydał w poniedziałek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).


Anglia i Walia zmagają się ze skutkami sztormu Dennis

Anglia i Walia zmagają się ze skutkami sztormu DennisWiększość terytorium Anglii i niemal cała Walia zmagają się ze skutkami sztormu Dennis, który w trakcie kończącego się weekendu przeszedł przez Wyspy Brytyjskie. Efektem obfitych opadów deszczu są liczne powodzie i osunięcia się ziemi.


Będzie silnie wiało. Kolejne ostrzeżenia IMGW

Będzie silnie wiało. Kolejne ostrzeżenia IMGWIMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla dziewięciu województw.


Sztorm Dennis nad Europą

Sztorm Dennis nad EuropąSztorm Dennis pustoszy Wyspy Brytyjskie. Przyniósł ze sobą wichury i ulewne deszcze. W Anglii wydano rekordową liczbę ostrzeżeń. Obowiązują aż w 594 miejscach - podaje "The Telegraph". W West Yorkshire, gdzie mieszkańcy nadal walczą ze skutkami poprzedniego sztormu Ciara, wojsko buduje systemy przeciwpowodziowe.


Będzie ciepło i słonecznie. Prognoza pogody

Będzie ciepło i słonecznie. Prognoza pogodyTegoroczna zima, zamiast mrozu i śniegu, przynosi nam coraz więcej oznak zbliżającej się wiosny. W ciągu najbliższych dni będzie naprawdę, jak na połowę lutego, ciepło!


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej