Wiadomości

Prognoza pogody na dziś: lokalne opady, maksymalnie 16 stopni

W piątek należy spodziewać się lokalnych opadów deszczu. W całym kraju odczujemy chłód, a na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

Czwartkowe tęcze. Pokazaliście nam, jak rozświetliły niebo

W czwartek w Polsce pojawiły się opady deszczu, krupy śnieżnej oraz zalążek trąby powietrznej. Były też i piękne zjawiska atmosferyczne, takie jak tęcze. Ich zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Aura wciąż groźna. Sprawdź, gdzie jest burza

W Polsce jest burzowo. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w kraju.

Ministerstwo Zdrowia chce zaostrzyć normy alarmowania o smogu

Ministerstwo Zdrowia zgodziło się, by zaostrzyć przepisy dotyczące alarmowania o wysokim stężeniu smogu. Dzięki temu mamy być szybciej ostrzegani przed zanieczyszczeniem powietrza.

Zalążek trąby powietrznej, krupa śnieżna. Wasze pogodowe relacje

Nad Polską w czwartek przechodzą burze. W Morągu w województwie warmińsko-mazurskim zaobserwowano lej kondensacyjny. Materiały dostaliśmy na Kontakt 24.

IMGW ostrzega przed burzami dwa województwa

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed burzami. Towarzyszyć im mają opady deszczu i porywisty wiatr.

Przed nami ostatni weekend lata. Będą nawet 23 stopnie

Przed nami pogodny weekend. W niedzielę termometry pokażą nawet 23 stopnie Celsjusza.

Mówiono, że rodzą się w ogniu. Lepiej ich nie dotykać

Salamandrom od dawnych czasów przypisywano magiczne właściwości. Wyglądają intrygująco, jednak bliższy kontakt może okazać się zgubny zarówno dla człowieka jak i dla samej salamandry. Teraz, gdy trwa okres godowy, należy zachować szczególną ostrożność.

"Opłaca się wstać rano i pójść pobiegać". Trąba wodna w Krynicy Morskiej

Poranna przebieżka nad morzem może przybrać niespodziewany obrót. Przekonała się o tym Katarzyna, która w czwartek w Krynicy Morskiej zauważyła wir unoszący się nad wodą. Niecodzienny widok uwieczniła na nagraniu i wysłała na Kontakt 24.

Silny wiatr. Ponad 600 interwencji straży pożarnej

Silny wiatr. Ponad 600 interwencji straży pożarnejStrażacy podjęli w środę 605 interwencji głównie w związku z silnym wiatrem - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Najwięcej takich zdarzeń miało miejsce na Mazowszu, Śląsku i w Lubelskiem.


"Rekin! Rekin! Rekin! Proszę natychmiast opuścić wodę!"

Surfer pływał w pobliżu jednej z australijskich plaż. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że zbliża się do niego rekin. Drapieżnika zauważył operator drona, który wszczął alarm.

Huragan Humberto uderzył w Bermudy. Pozbawił mieszkańców prądu

Huragan Huberto przeszedł nad Bermudami jako huragan trzeciej kategorii w pięciostopniowej, rosnącej skali Saffira-Simpsona. Około 30 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Nie ma informacji o rannych ani poważnych zniszczeniach.

Dzwonki i kolorowe kwiaty. Krowy wróciły z alpejskich pastwisk

Wrzesień oznacza koniec wakacji nie tylko dla dzieci. We włoskich Alpach do domów wrócić musiały też krowy, które letnie miesiące spędziły na bujnych zielonych pastwiskach. Przez włoskie miasto Cogolo w Trydencie przeszła kolorowa parada.

Huragan Humberto przybrał na sile

Huragan Humberto przybrał na sileHuragan Humberto, który przybrał na sile i zaczyna pustoszyć archipelag Bermudów na Atlantyku, spowodował odcięcie od dostaw prądu niemal 16 tys. gospodarstw domowych, biur i firm - podała w środę firma Belco zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej.


Prognoza pogody na dziś: maksymalnie 16 stopni, możliwe burze

W wielu regionach Polski możemy spodziewać się burz. Dodatkowo wystąpią również opady deszczu, a lokalnie krupy śnieżnej. Temperatura nie przekroczy 16 stopni Celsjusza.

Burzowy wieczór w Polsce. Sprawdź, gdzie grzmi

W Polsce grzmi. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa.

Prognoza zagrożeń IMGW. W dwóch województwach może mocno powiać

Wiatr - na tyle silny, że mogę zostać wydane przed nim ostrzeżenia - może wiać w czwartek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń.

W czwartek burze z krupą śnieżną, w weekend nawet 24 stopnie

Przed nami pochmurne dni, miejscami popada deszcz. W czwartek może zagrzmieć i pojawić się krupa śnieżna. Weekend zapowiada się pogodnie, a temperatura wzrośnie do 24 stopni Celsjusza.

Jeszcze nie ma jesieni, a na Kasprowym Wierchu już zima na całego

W Tatrach spadł śnieg. Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne - szlaki są mokre i śliskie.

Chcesz zostać łowcą pytonów? Władze Florydy szukają chętnych

Czy zastanawialiście się kiedyś nad karierą łowcy pytonów? Władze Florydy chcą zatrudnić 25 osób, aby rozprawić się z plagą birmańskich pytonów w tym stanie. Na ofertę pracy od ubiegłego tygodnia odpowiedziało ponad tysiąc chętnych.

Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej