Wiadomości

Intensywne opady śniegu, oblodzenia, mgła. IMGW ostrzega

Intensywne opady śniegu, oblodzenia, mgła. IMGW ostrzegaInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw małopolskiego i śląskiego oraz przed oblodzeniami w części województwa dolnośląskiego. Mieszkańców południowej i południowo-wschodniej Polski ostrzega się zaś przed gęstą mgłą.


IMGW ostrzega przed mgłą i śniegiem na południu kraju

IMGW ostrzega przed mgłą i śniegiem na południu kraju W niektórych powiatach województw śląskiego i małopolskiego mogą wystąpić opady śniegu; a na terenie kilkunastu powiatów woj. podkarpackiego - gęsta mgła - ostrzegł w sobotę wieczorem IMGW.


IMGW: W poniedziałek Polska w zasięgu rekordowo silnego wyżu

IMGW: W poniedziałek Polska w zasięgu rekordowo silnego wyżuOd niedzieli prognozowany jest szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego, a jego najwyższe wartości będą w poniedziałek. Według modeli prognostycznych może osiągnąć 1050 hPa - podał w sobotę IMGW, zaznaczając, że tak duże ciśnienie zdarza się w Polsce rzadko.


Blisko metr śniegu na Kasprowym Wierchu. Na szlakach ślisko

Blisko metr śniegu na Kasprowym Wierchu. Na szlakach śliskoŚrednio metr śniegu leży w sobotę na Kasprowym Wierchu, a temperatura na szczycie wynosi trzy stopnie mrozu. Tatry pokrywa lodoszreń, jest bardzo ślisko - powiedział dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego IMGW na Kasprowym Wierchu.


Warszawa we mgle. Spektakularne zdjęcia

Warszawa we mgle. Spektakularne zdjęciaW piątek rano w wielu miejscach w Polsce utrzymywała się gęsta mgła. "Utonęła" też w niej Warszawa. Niezwykły widok udało się uchwycić na zdjęciach z gniazda sokołów, znajdującego się na 45. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.


Stan powietrza 17.01.2020. Smog spowił wiele miejscowości w Polsce

Stan powietrza 17.01.2020. Smog spowił wiele miejscowości w PolsceStężenia niebezpiecznych pyłów PM 10 i PM 2,5 w powietrzu wynoszą w wielu miejscach kraju kilkaset procent normy. Przebywanie na zewnątrz w tych warunkach jest groźne dla zdrowia.


Gęsta mgła w wielu województwach

Gęsta mgła w wielu województwachW piątek rano gęsta mgła wciąż utrzymuje się w wielu częściach kraju. W czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z komunikatem IMGW, sytuacja poprawi się ok. godz. 9.


IMGW: Uwaga kierowcy, w nocy gęsta mgła w dziewięciu województwach

IMGW: Uwaga kierowcy, w nocy gęsta mgła w dziewięciu województwachInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w nocy z czwartku na piątek w województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, łódzkim, mazowieckim oraz lubelskim.


Gęsta mgła ograniczająca widoczność. Ostrzeżenia IMGW

Gęsta mgła ograniczająca widoczność. Ostrzeżenia IMGWInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu województw w związku z gęstą mgłą, ograniczającą widoczność na drogach.


​Burze i pożary w Australii

​Burze i pożary w AustraliiGwałtowne burze, którym towarzyszą intensywne opady, występują w Australii. Dotychczasowe zagrożenie związane z pożarami może się przerodzić w niebezpieczeństwo powodzi i osunięć ziemi.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej