Koronawirus w Polsce - zobacz statystyki  >

Wiadomości

Rekordowe temperatury w lutym

Rekordowe temperatury w lutymJeszcze niedawno ściskał mróz, a dziś ponad 20 st. Celsjusza. W środę na wielu termometrach w kraju zanotowano rekordowe dla lutego wartości temperatur - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Prognoza pogody na najbliższe dni. Czy to koniec zimy?

Prognoza pogody na najbliższe dni. Czy to koniec zimy?Po intensywnych opadach śniegu i ujemnych temperaturach w Polsce trwa odwilż. Ostatnie dni lutego będą bardzo ciepłe. W niektórych rejonach kraju możemy spodziewać się nawet 18 stopni C. Z początkiem weekendu czeka nas jednak ochłodzenie.


W dzień nawet 18 st. C, w nocy ujemne temperatury

W dzień nawet 18 st. C, w nocy ujemne temperatury- Warunki pogodowe do końca dnia będą dobre. Temperatura maksymalna zwłaszcza w rejonie Śląska może przekroczyć 15 st. C, a w kotlinach sudeckich niewykluczone, że osiągnie 18 st. C - powiedział synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Wieczorem i w nocy temperatura na wschodzie kraju zacznie spadać, przy gruncie mogą pojawić się wartości ujemne temperatury.


Bociany wracają do Polski

Bociany wracają do PolskiDo naszego kraju zaczynają wracać bociany, co zgodnie z tradycją można uznać za zwiastun nadejścia wiosny. Jeden z nich przyleciał już do wsi Santok w woj. lubuskim.


Nawet 18 stopni na termometrach. Synoptyk: Nie widać mrozu na horyzoncie

Nawet 18 stopni na termometrach. Synoptyk: Nie widać mrozu na horyzoncie​We wtorek na północy Polski możliwe są niewielkie opady deszczu i lekkie zachmurzenie. Na pozostałym obszarze wciąż ma być słonecznie. Obowiązują jednocześnie ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed wezbraniem wody w rzekach.


Wezbrane rzeki i roztopy. Ostrzeżenia IMGW

Wezbrane rzeki i roztopy. Ostrzeżenia IMGWInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia przed roztopami dla dziewięciu województw położonych na północy i wschodzie kraju. Wydane zostały także alerty hydrologiczne przez wezbraniami w rzekach.


Prognoza pogody na najbliższe dni. Wiosenne temperatury mają być przez cały tydzień

Prognoza pogody na najbliższe dni. Wiosenne temperatury mają być przez cały tydzieńNawet 18 stopni Celsjusza. Taka temperatura może być w najbliższych dniach na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. - Przez cały tydzień prognozowane są wysokie, wiosenne temperatury - mówi synoptyk IMGW Jakub Gawron. Kiedy się znowu ochłodzi? Najpewniej w weekend, ale temperatury wciąż mają być dodatnie.


Nowe alerty IMGW. Mgła i roztopy

Nowe alerty IMGW. Mgła i roztopyWieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz na części Podlasia będzie utrzymywać się gęsta mgła - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne. Instytut ostrzega również przed roztopami na Śląsku i w Małopolsce.


Gęsta mgła i roztopy. Ostrzeżenia IMGW

Gęsta mgła i roztopy. Ostrzeżenia IMGWWieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie Warmii i Mazur oraz części Podlasia będzie utrzymywać się gęsta mgła - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają też przed roztopami na Śląsku i w Małopolsce.


Prognoza pogody na niedzielę: Nawet plus 12 stopni Celsjusza

Prognoza pogody na niedzielę: Nawet plus 12 stopni CelsjuszaNiedziela będzie bardzo ciepła jak na luty - informują meteorolodzy. W całym kraju temperatura utrzyma się powyżej zera. Natomiast na południowym-zachodzie i zachodzie termometry pokażą nawet 12 stopni Celsjusza na plusie.


Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej