Wiadomości

Szli przez las, zaskoczył ich tygrys

Dzikiego tygrysa syberyjskiego dostrzegli w lesie w chińskiej prowincji Helongjiang dwaj mieszkańcy okolicznej wioski. Zwierzę było spokojne, ludzie najwyraźniej też, bo bez paniki nakręcili film z niezwykłego spotkania.

Prognoza pogody na dziś: lepiej ubrać się ciepło i wziąć parasol

We wtorek w wielu regionach popada deszcz ze śniegiem i śnieg. W ciągu dnia odczujemy nieprzyjemny chłód. Aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

"Choinka czuje się dobrze". 70-letni polski świerk dla papieża dotarł do Włoch

Choinka z Polski, będąca darem dla papieża Franciszka, po siedmiu dniach transportu dotarła do włoskich Alp. Przewożony przez Europę świerk wzbudzał po drodze duże zainteresowanie mieszkańców i mediów.

Prognoza pogody na jutro: zimno, wilgotno, wietrznie

Wtorek może być mokry. Popada i deszcz ze śniegiem, i śnieg. Biomet w całym kraju okaże się niekorzystny.

Uwaga na oblodzenie i wysoki stan wód. Ostrzeżenia

Na północnym wschodzie może być ślisko. Może się też podnosić poziom rzek w niektórych regionach. Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne.

"Jeden model dla całego kraju". Rząd zajmie się jakością powietrza

Badania zanieczyszczeń powietrza mają być jednolite dla całego kraju, a co za tym idzie, bardziej miarodajne - taki rezultat chcą osiągnąć autorzy projektu, którym we wtorek zajmie się rząd.

Jeziora jak kawa z mlekiem. Intrygujące zdjęcie z kosmosu

Te położone w Kanadzie jeziora przyciągnęły uwagę astronauty z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na zrobionym przez niego zdjęciu Sandy i sąsiadujące z nim akweny intrygują kolorem.

Nie żegnamy się ze śniegiem. Wiatr będzie się rozpędzał

W kolejnych pięciu dniach będzie dość pogodnie, ale miejscami popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Powieje dość silny wiatr, w weekend osiągnie w porywach nawet 80 kilometrów na godzinę.

Martwe żubry w Bieszczadach. Zaskakująca przyczyna śmierci

Dwa martwe żubry znaleziono niedaleko miejscowości Olchowa na terenie Nadleśnictwa Lesko (Podkarpacie). Prawdopodobnie zabił je niedźwiedź – poinformował rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Lepsza sytuacja na drogach po opadach śniegu

Lepsza sytuacja na drogach po opadach śnieguOd rana największe utrudnienia odnotowano na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Trudna sytuacja była także na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. 400 kolizji, dwa wypadki i zablokowane drogi - tak w skrócie wyglądała sytuacja na drogach po poniedziałkowych opadach śniegu.


Mieszkańcy zaczynają sprzątanie. Już 20 ofiar śmiertelnych powodzi w Grecji

Ulicami greckiego miasta Mandra płynęły potoki błota, a wraz z nimi różne przedmioty. Z gruzów i ziemi wydobyto kolejne ciało. Powódź odebrała życie łącznie dwudziestu osobom.

Śnieg i silny wiatr. Przyczyną jest "efekt jezior"

W USA, w stanach sąsiadujących z Wielkimi Jeziorami - Nowym Jorku, Pensylwanii oraz Ohio sypnęło śniegiem. Wszystko przez tak zwany "efekt jezior".

Rusztowanie runęło na ulicę. Pięć osób rannych

Silny wiatr przyczynił się do zawalenia rusztowania w Nowym Jorku. Pięć osób zostało rannych. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

"W 10 minut zrobiło się biało". Śnieżyce, a miejscami także burze

Zima zdaje się wygrywać z jesienią, bo w poniedziałkowy poranek w wielu regionach Polski zrobiło się biało. Miejscami po raz pierwszy w tym sezonie. Zdjęcia i nagrania otrzymujemy na Kontakt 24.

Fale tsunami po silnym trzęsieniu ziemi

Wykryto niewielkie fale tsunami po podwodnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7, które nawiedziło w poniedziałek rano czasu lokalnego okolice Nowej Kaledonii na Oceanie Spokojnym - poinformował Reuters.

Prognoza pogody na dziś: deszcz, śnieg i dość silny wiatr

W poniedziałek pogoda będzie zróżnicowana. Miejscami spadnie deszcz albo śnieg, zobaczymy również przebłyski słońca. Temperatura okaże się dość niska - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza.

Niesamowite ujęcie burzy. Jesteście ciekawi, skąd pochodzi?

Ten wizerunek intryguje.

Nadchodzą wietrzne dni. Powieje do 90 kilometrów na godzinę

W nadchodzącym tygodniu aura nie będzie nas rozpieszczać. Powieje bardzo silny wiatr, który w porywach osiągnie nawet do 90 kilometrów na godzinę. Wystąpią też opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Wasilewskiego prognoza na 16 dni: ochłodzenie, ale tylko chwilowe

Nad Bałtykiem przesuwa się niż, za którym do Polski wtargnie zimno.

Rozpędzony pociąg uderzył w dwa słonie

W niedzielę nad ranem w indyjskiej miejscowości Guwahati w dwa dorosłe słonie indyjskie uderzył jadący pociąg.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej