Wiadomości

Coraz więcej ofiar śmiertelnych powodzi w Indiach. Może zabraknąć wody pitnej

Pięć kolejnych osób poniosło śmierć w wyniku powodzi, które nawiedzają Indie. Setki budynków zostało uszkodzonych, są również ogromne straty w rolnictwie. Według indyjskich służb meteorologicznych ulewy, które wywołały zalania, mają potrwać do soboty.

Prognoza pogody na jutro: wał wyżowy od Azorów po Rosję. Przyniesie i słońce, i deszcz

W czwartek pogoda będzie zróżnicowana. Znajdą się i regiony pogodne, i deszczowe. Może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy 23-28 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia.

Heroiczny wyczyn pielęgniarek. Ryzykując życie, uratowały noworodki

Podczas trzęsienia ziemi cztery chińskie pielęgniarki, stawiając na szali własne życie, podbiegły do inkubatorów i z noworodkami na rękach wybiegły na zewnątrz budynku.

Wieloryb zaplątany w sieć. Na pomoc ruszyła marynarka wojenna

Zaplątany w sieć rybacką czterometrowy wieloryb został uratowany przez chilijską marynarkę wojenną.

Komu pogoda szykuje utrudnienia? Prognoza niebezpiecznych zjawisk na tydzień

W najbliższych dniach synoptycy prognozują gwałtowne zjawiska jedynie dla niektórych regionów.

Ulewy w okolicach Krosna. Podtopienia posesji, zalana droga gminna

Rano nad powiatem krośnieńskim przechodziły burze. Najbardziej ucierpiały miejscowości leżące na południe od Krosna. Strażacy odnotowali ponad 20 interwencji, zalany został między innymi komis samochodowy.

"Tego lata gotuje się półkula północna". Wrzesień też może być wyjątkowo gorący

W tym roku fala upałów trwała w Polsce i całej Europie bardzo długo. - Na półkuli północnej w bardzo wielu miejscach zostały pobite rekordy średniej temperatury dziennej - opowiadał we "Wstajesz i wiesz" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Wygląda na to, że we wrześniu utrzyma się ta tendencja.

Deszcz padał 72 godziny, służby liczą straty. New Jersey nawiedziły powodzie

Po kilku dniach intensywnych deszczy mieszkańcy New Jersey zmagają się z powodziami. Ogłoszono stan klęski żywiołowej, wiele domów nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Prognoza pogody na dziś: pogodnie. Pojawią się też opady deszczu i burze

W środę synoptycy prognozują przelotny deszcz na wschodzie kraju. Miejscami zagrzmi. Wiatr w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

"Poczułem gorąco i nagle zrobiło mi się ciemno przed oczami". Chłopcy rażeni piorunem

W dwójkę chłopców przechadzających się po parku w mieście El Mirage w stanie Arizona uderzył piorun. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Grzmi na Podkarpaciu. Burze idą na północny wschód

Wtorek to kolejny dzień z burzami.

Wieczór i noc burzowe. Ostrzeżenia drugiego stopnia

Burze z gradem mogą stwarzać zagrożenie wieczorem i w nocy. W kilku województwach obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed zjawiskiem.

Burze nad Polską. 600 interwencji strażaków

Burze nad Polską. 600 interwencji strażaków"W związku z przechodzącymi nad Polską burzami straż pożarna interweniowała około 600 razy" - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Jeden ze strażaków został lekko ranny.


Chmura, która chciała "pochłonąć" Radom. W Lublinie gałąź spadła na autobus

We wtorek w Polsce w wielu miejscach pojawiły się burze. Jedna z groźnie wyglądających chmur przeszła nad Radomiem. Przyniosła ulewny deszcz i porywisty wiatr. W Lublinie na autobus spadła duża gałąź. Zdjęcia i nagrania dostaliśmy na Kontakt 24.

Ogromna burza nad Radomiem. Strażacy walczą ze skutkami

Ogromna burza nad Radomiem. Strażacy walczą ze skutkami Uszkodzone dachy, powalone drzewa, zerwana sieć energetyczna i połamane uliczne latarnie - to efekt silnego wiatru towarzyszącego burzy, która we wtorek po południu przeszła nad Radomiem i okolicami. Strażacy usuwają skutki wichury.


Długi weekend ze zróżnicowaną pogodą. Najgoręcej w piątek

W ciągu najbliższych dni aura będzie zróżnicowana. Znajdzie się wiele słonecznych miejsc, ale w niektórych regionach przejdą też burze. Na razie nie grozi nam dłuższy powrót upałów, choć temperatura przez chwilę może lekko przekraczać 30 stopni Celsjusza.

Taniec morskich olbrzymów. Widok, jakiego nie da się zapomnieć

Wyskakujące z wody wieloryby, które przypłynęły z wód Antarktydy do cieplejszych Oceanu Spokojnego, mogli podziwiać turyści u wybrzeży Kolumbii.

"Była tak silna, że powaliła słup energetyczny". Trąba powietrzna niosła zniszczenie

Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek nad miastem Tiencin w północnej części Chin i jego okolicami. Na amatorskich nagraniach widać potężny wir i zniszczone budynki.

Przez 15 lat nie chciały się rozmnażać. Przekonała je dopiero fala upałów

To zdarzyło się po raz pierwszy od piętnastu lat. Flamingi andyjskie z rezerwatu w brytyjskim Gloucestershire złożyły jaja. Niestety, niezapłodnione. By oszczędzić ptakom stresu, zdecydowano o powierzeniu im opieki nad potomstwem "krewniaków".

Dawid przegrzany i przemoczony. "Klimatyzacja powinna zostać zmieniona już dawno"

W Galerii Akademii we Florencji turyści muszą zmierzyć się z wysoką temperaturą, tropikalną wilgocią i źle działającą klimatyzacją. W salach muzealnych dochodzi do omdleń. Zagrożone mogą być też dzieła sztuki.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej