Wiadomości

Prognoza pogody na jutro: lokalne opady. Może się błyskać

We wtorek w wielu miejscach kraju będzie słonecznie. Znajdą się i regiony, w których popada i zagrzmi. W Tatrach powieje halny.

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Są zabici

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło w poniedziałek największą wyspę Filipin - Luzon. Kilkoro ludzi zginęło.

Sześć osób nie żyje. Tragiczne skutki wielkanocnych pożarów

W ciągu dwóch dni świątecznego weekendu polscy strażacy aż 2580 razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. Zginęło w nich sześć osób.

Znaleziono ciała trzech alpinistów, którzy zaginęli w Kanadzie

Odnaleziono ciała trzech alpinistów - Austriaków Hansjoerga Auera i Davida Lamy oraz Amerykanina Jessa Roskelleya - którzy zaginęli po zejściu lawiny w parku narodowym Banff w kanadyjskiej prowincji Alberta.

​Nad Polskę nadciąga pył z Sahary. Spadną brudne deszcze

​Nad Polskę nadciąga pył z Sahary. Spadną brudne deszczeGigantyczna burza piaskowa będzie szaleć nad Europą - informuje "TwojaPogoda.pl". Powodem jest pył z Sahary, który wraz z deszczem spadnie w wielu krajach Europy, w tym w Polsce.


Halny, gorąco i burze. W pogodzie będzie się działo

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają pogodną aurę w większości województw. Gdzieniegdzie wystąpią jednak opady deszczu, a nawet burze. W Tatrach powieje halny.

Meteoryt spoza Układu Słonecznego uderzył w Ziemię?

Jak się okazuje, w 2014 roku na Ziemię mógł spaść meteoryt, którego pochodzenie sięga dalej niż krańce Układu Słonecznego - podają naukowcy z Uniwersytetu Harvarda. Do tej pory sądzono, że to kometa 'Oumuamua była pierwszym takim obiektem, który zbliżył się do Ziemi.

Gorąca Wielkanoc w Niemczech. Termometry pokazywały nawet 26 stopni

To były ciepłe i piękne dni. Wielkanoc w wielu regionach Niemiec przyniosła pełnię słońca i temperaturę rzędu 25-26 stopni Celsjusza.

"Żmija jest stworzeniem pożytecznym, pełniącym ważną rolę w naturze"

W lasach Podkarpacia, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, pod koniec kwietnia i na początku maja częściej niż zazwyczaj można spotkać żmije. - Wiosną mają okres godowy - powiedział rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Największe wichury od 50 lat. Gwałtowna pogoda w Hiszpanii

Południowo-wschodnie regiony Hiszpanii przez weekend zmagały się z gwałtowną pogodą. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Alicante, odnotowano największe opady deszczu i najsilniejsze porywy wiatru w kwietniu od 50 lat.

Potężna lawina błotna w Kolumbii. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej 17 osób zginęło w potężnej lawinie błotnej, która w niedzielę zeszła w kolumbijskim departamencie Cacua. Katastrofę spowodowały ulewne opady deszczu.

Wyż Leonore wpłynie na pogodę w Polsce

Dominować będzie termiczne odczucie komfortu.

Prognoza pogody na dziś: lany poniedziałek pod znakiem opadów i możliwych burz

Lany poniedziałek w wielu regionach przyniesie deszczową aurę. Mogą pojawić się również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

Ponad 1500 pożarów w Wielką Sobotę, są zabici. "Katastrofalna" sytuacja w lasach

W Wielką Sobotę strażacy na terenie kraju wyjeżdżali do 1534 pożarów, zginęły w nich cztery osoby. Zabójcze były również pożary w Wielki Piątek. Wszystkiemu winna jest bezdeszczowa pogoda.

Wasilewskiego prognoza pogody na 16 dni: uderzenie gorąca po świętach

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni.

Tygrys zaatakował opiekunkę. "Zrobił to, co każde dzikie zwierzę by zrobiło"

Do ataku doszło w ogrodzie zoologicznym w Topece w amerykańskim stanie Kansas.

"Jej samochód wpadł do strumienia". Powodzie w Kanadzie

Powodzie nawiedziły kanadyjską prowincję Quebec. W niektórych regionach spadło aż 75 litrów deszczu na metr kwadratowy. Jest jedna ofiara śmiertelna powodzi.

Górska rzeka wyrzuciła niedźwiadka na brzeg

Leśnicy nieopodal miasta Bacau na wschodzie Rumunii uratowali niedźwiadka. Zwierzę porwał wartki nurt rzeki. Teraz niedźwiadek będzie dorastał pod okiem specjalistów.

Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz i lokalne burze, do 22 stopni

W Wielkanoc na wschodzie kraju przelotnie popada deszcz, miejscami może zagrzmieć. Temperatura wzrośnie do 22 stopni Celsjusza.

Seria tornad w Stanach Zjednoczonych. Nie żyją cztery osoby

Szereg gwałtownych burz przetoczył się w ostatnich dniach przez południowe i wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Aura była bardzo niebezpieczna - zginęły cztery osoby.

Android Widget
Obserwuj nas na:
FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej