Wiadomości

"Ludzie są przerażeni". Willa niesie ulewny deszcz

Mieszkańcy Meksyku przygotowują się na przyjście huraganu czwartej kategorii - Willi. Żywioł uderzyć ma po południu, ale już przynosi pierwsze podtopienia. Prędkość wiatru dochodzi do 225 kilometrów na godzinę.

Śnieg w Tatrach. Trudne warunki na szlakach

Śnieg w Tatrach. Trudne warunki na szlakachW dolinach złota jesień, w górach - biało. Temperatura spada poniżej zera, a śnieg zalega na szlakach od wysokości około 1700 m n.p.m. TPN ostrzega przed trudnymi warunkami dla turystów.


Wieje bardzo silny wiatr. Wydano alerty drugiego stopnia

We wtorek w wielu regionach kraju będzie wiał silny wiatr. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Pogoda może być groźna również w kolejnych dniach.

Zjadamy plastik, nie wiedząc o tym. Naukowcy zbadali Polaków

Mikroplastik można znaleźć w organizmach ludzi z całego świata - poinformowali naukowcy podczas 26. Europejskiego Tygodnia Gastroenterologicznego (UEG) w Wiedniu. Ludzie zjadają go wraz z rybami i owocami morza, solą morską, a nawet piwem, miodem i wodą butelkowaną. Naukowcy monitorowali grupę ośmiu osób z różnych krajów (Austrii, Finlandii, Holandii, Japonii, Polski, Rosji Wielkiej Brytanii i Włoch).

Powieje do 95 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia

Powieje do 95 km/h. IMGW wydał ostrzeżeniaRządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym, porywistym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla niemal całego kraju. Najmocniej powieje na Pomorzu.


Zyglinda przyniesie chłód i wiatr

Za frontem napłynie do nas chłodne i wilgotne powietrze.

Prognoza pogody na dziś: pochmurny, chłodny dzień. Powieje silny wiatr

W całym kraju będzie pochmurno, deszcz będzie możliwy praktycznie wszędzie. Dokuczać będzie nam chłód, w niektórych regionach termometry pokażą jedynie 7 stopni Celsjusza. Chłód będzie potęgować wiatr, którego prędkość w górach może dojść do 150 kilometrów na godzinę.

Alerty drugiego stopnia przed silnym wiatrem. "Zalecana duża ostrożność"

Od wtorkowego poranka pogoda w Polsce będzie niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Wedle prognozy zagrożeń alertów w ciągu dnia może przybywać.

Ogromna trąba powietrzna nad Cyprem

Potężna trąba powietrzna przeszła nad środkowym Cyprem. Silny wiatr powalił drzewa, słupy energetyczne i poważnie uszkodził wiele budynków.

"Potencjalnie katastrofalny". Huragan piątej kategorii jest coraz bliżej

Willa przybrała na sile i stała się huraganem piątej, najwyższej kategorii w skali Saffira-Simpsona. W poniedziałek po południu wiatr wiał ze średnią prędkością 260 kilometrów na godzinę. Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów przewiduje, że żywioł może wywołać w Meksyku zagrażające życiu fale sztormowe, wiatr i opady deszczu.

"Pogorszenie pogody odczujemy wszyscy". Arktyczne powietrze i deszcz ze śniegiem

- To będą dwa dni najgorsze w tym tygodniu i chyba taka najgorsza, jesienna pogoda, jaką można sobie wyobrazić - mówił na antenie TVN24 prezenter pogody tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Przed nami załamanie pogody z porywistym wiatrem, deszczem, deszczem ze śniegiem i samym śniegiem w górach.

Trzy silne trzęsienia w niespełna godzinę

U południowo-zachodniego wybrzeża Kanady wystąpiły trzy trzęsienia ziemi. Najsilniejsze z nich miało magnitudę 6,8. Do wszystkich trzech doszło w zaledwie godzinę.

Grad wielkości piłek golfowych w Rzymie. Na drogach zalegały zaspy

Noc z niedzieli na poniedziałek nie była spokojna dla mieszkańców Rzymu. Wieczorem przeszła ulewa, w czasie której doszło do gradobicia.

Lwica zabiła ojca swoich dzieci. "Nie jesteśmy pewni, co ją sprowokowało"

Ogrodem zoologicznym w Indianapolis, stolicy stanu Indiana w Stanach Zjednoczonych, wstrząsnęła śmierć jednego z lwów. Zwierzę zmarło w wyniku ran zadanych przez swoją partnerkę. Zachowanie samicy jest zupełnie niezrozumiałe dla pracowników zoo.

Niepokojąca prognoza zagrożeń. Wiatr może "zagrażać zdrowiu i życiu"

Od wtorku do środy będzie niebezpiecznie wietrznie. Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najsilniejsze porywy pojawią się na Wybrzeżu. Może tam powiać z prędkością nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Dwa rekiny zjadały wieloryba

Turyści, którzy wybrali się w rejs, by obserwować wieloryby, byli oszołomieni. Udało im się zobaczyć, jak dwa żarłacze białe pożerały płetwala zwyczajnego.

Prognoza pogody: To koniec ciepłych dni?

Prognoza pogody: To koniec ciepłych dni?Po złotej, polskiej jesieni nadszedł czas chłodnych i deszczowych dni. We wtorek opady niemal w całym kraju, w środę pojawią się przejaśnienia, ale temperatury utrzymają się na poziomie ok. 8 stopni Celsjusza.


Jest mglisto. To może utrudnić podróżowanie

W czasie pogodnej nocy utworzyły się liczne mgły ograniczające widzialność do 50-800 metrów. Wolne od tego zjawiska są jedynie Wybrzeże i Pomorze.

Prognoza pogody na dziś: miejscami zachmurzy się i popada. Dość silny wiatr

W poniedziałek na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza. W niektórych regionach będzie pochmurno i deszczowo.

Dwa żywioły w drodze do Meksyku. Jeden z nich rośnie w siłę

U zachodnich wybrzeży Meksyku szaleją dwa żywioły - burza tropikalna Vincent oraz Willa, huragan drugiej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. W najbliższych dniach jeden po drugim dotrą nad meksykański ląd, przynosząc ulewy i silny wiatr.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej