Wiadomości

Prognoza pogody na jutro: deszcz, burze, lokalnie grad

Nocą wszędzie może popadać, gdzieniegdzie też zagrzmieć. Również w ciągu dnia będzie dominować burzowa aura. Miejscami powieje silny wiatr i nie wyklucza są opadów gradu. Na termometrach zobaczymy do 28 stopni Celsjusza.

Grzmi między innymi nad morzem

Nad Polską pojawiły się burze. Idą na południowy zachód.

Gwałtowna pogoda nie powiedziała ostatniego słowa

Burze będą towarzyszyć mieszkańcom całego kraju przez kilka najbliższych dni. Miejscami powieje porywisty wiatr do 90 kilometrów na godzinę. Pod koniec tygodnia aura zmieni się i zjawiska burzowe nas opuszczą. Termometry pokażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

Burze i ulewy nad Polską. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

Burze i towarzyszące im opady deszczu mogą stwarzać zagrożenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

Podtopienia w Radomsku. "Cały strych zalany, dziura w ziemi, podwórko zalane"

Intensywne opady deszczu spowodowały liczne podtopienia w Radomsku.

Krokodyl grasuje pod Rzymem? Szukają go karabinierzy i strażnicy leśni

W okolicach włoskiego miasteczka Fiumicino podobno grasuje olbrzymi krokodyl. Mieszkańcy relacjonują, że widzieli go w jednym z kanałów. Informacji nie potwierdził burmistrz miasta.

Bocian czarny na warszawskim Wilanowie

Przedstawiciele bociana czarnego zazwyczaj są płochliwi i unikają towarzystwa człowieka. Nie brak jednak wyjątków - pewien bocian postanowił odwiedzić Warszawę.

Opady deszczu i burze. Najnowsza prognoza pogody

Opady deszczu i burze. Najnowsza prognoza pogodyWakacje w pełni, jednak pogoda nas nie rozpieszcza. Niestety, na minimalną poprawę aury możemy liczyć dopiero od czwartku. IMGW wydał ostrzeżenia aż dla 13 województw.


Kula lawy z wulkanu Kilauea spadła na statek. 23 osoby ranne

23 osoby zostały ranne, gdy kula gorącej lawy wulkanicznej spadła na statek z turystami, którzy oglądali erupcję wulkanu Kilauea na największej wyspie archipelagu Hawajów - Big Island.

Japońskie media: 14 osób zmarło z powodu upałów

Japońskie media: 14 osób zmarło z powodu upałówCo najmniej 14 osób zmarło w Japonii w ciągu ostatnich trzech dni z powodu upałów z temperaturą dochodzącą do 40 stopni Celsjusza - poinformowały we wtorek japońskie media. W zeszłym tygodniu w wyniku powodzi w Japonii śmierć poniosło ponad 200 osób.


Na Arenie Wołgograd graliśmy z Japonią. Stadion nie wytrzymuje naporu deszczu

Stadion wart kilkanaście miliardów rubli nie podołał ulewom. Jeden z obiektów-gospodarzy - Arena Wołgograd - pod naporem wody zaczął przeciekać.

Prognoza pogody na dziś: zagrzmi niemal w całym kraju

W całej Polsce prognozuje się deszcz i burze. Wiatr okaże się porywisty. Temperatura nie przekroczy 24 stopni Celsjusza.

Burze nie ustają. W 10 województwach słychać grzmoty

Wieczór jest w Polsce burzowy. Warto śledzić aktualną sytuację pogodową.

Poniedziałkowa aura uciążliwa i niebezpieczna. Interwencje strażaków w Olsztynie i Poznaniu

Tydzień rozpoczął się burzowo. Porywisty wiatr w wielu regionach powalał drzewa i łamał konary. Strażacy w Wielkopolsce i w Olsztynie odnotowali po kilkanaście interwencji. Swoje pogodowe materiały przesłaliście nam na Kontakt 24.

Chmara nietoperzy osiadła na biurowcu

W jednym z biurowców w Houston w Teksasie sensację wzbudziła chmara nietoperzy przywierająca do ściany.

Śmierć i zemsta. Masakra na farmie krokodyli

W odwecie za śmierć sąsiada mieszkańcy indonezyjskiej wioski zabili 292 krokodyle.

Nadal nie wiemy wszystkiego o huraganach. Naukowcom pomogą satelity

Pomimo postępów w przewidywaniu drogi przejścia huraganów, prognostycy wciąż zmagają się z określeniem kluczowego czynnika - ich intensywności. Jest jednak szansa, że ten stan w najbliższych latach się zmieni.

Wielki i zasobny "magazyn wilgotnego powietrza". Deszczu w nim starczy na kilka dni

Niż, który ulokował się za naszą wschodnią granicą, przynosi do Polski intensywne opady deszczu. Na południu w ciągu najbliższych kilku dni może spaść około 100 litrów wody na metr kwadratowy. Pogodową sytuację tłumaczył na antenie TVN24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski.

Burzowy poniedziałek. IMGW wydało ostrzeżenia

Burzowy poniedziałek. IMGW wydało ostrzeżenia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami we wschodniej Polsce.


Prognoza pogody na dziś: deszcz niemal wszędzie. Możliwe burze

Niż znad północnej Ukrainy przyniesie deszcz i burze. Pogodnie ma być tylko na zachodzie kraju. Termometry pokażą do 28 stopni na Dolnym Śląsku.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej