Wiadomości

Nagrali "psychodeliczną" meduzę. Prawdopodobnie czekała na ofiarę

Pływała tuż nad oceanicznym dnem z rozpostartymi czułkami. Meduzę, którą udało się nagrać na głębokości 1015 metrów, badacze nazwali "psychodeliczną".

Deszcze spowodują "błotnisty, papkowaty bałagan" po klęsce pożarów

Władze Kalifornii podwoiły wysiłki, aby odnaleźć ofiary pożaru. Trwa walka z czasem. Synoptycy zapowiadają deszcz, który spowoduje wystąpienie lawin błotnych. Może to uniemożliwić odnajdywanie ofiar pożarów. Prawie tysiąc osób jest zaginionych.

Naukowcy już wiedzą, dlaczego odchody wombatów mają kształt sześcianów

Wombaty to torbacze, które skrywają osobliwe tajemnice. Pytanie, dlaczego ich kał ma sześcienny kształt, zafrapowało naukowców. Okazało się, że odpowiada za to ostatni odcinek jelita tych zwierząt.

Marznący deszcz. Ostrzeżenia już w sześciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty przed marznącymi opadami. Drogi będą śliskie.

Nowe pory roku w Polsce. Przewiduje to fizyk atmosfery

W Polsce czekają nas ekstremalnie ciepłe sezony letnie oraz szare deszczowe zimy z epizodami dwutygodniowych mrozów. Przed tymi mrozami może czasem spaść duży śnieg - przewiduje fizyk atmosfery profesor Szymon Malinowski.

Opady deszczu i gołoledź. Prognoza pogody na najbliższe dni

Opady deszczu i gołoledź. Prognoza pogody na najbliższe dniW najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Niskie temperatury, śnieg i porywisty wiatr dają się we znaki. Jak zapowiadają meteorolodzy - nie ma co liczyć na poprawę aury.


Prognoza pogody na dziś: na południu kraju pojawi się śnieg

Na południu Polski wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wzrośnie do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie zimno, wilgotno i wietrznie.

"Wychodziłem rano, pogoda była świetna. A popatrzcie teraz..."

Zima zaskoczyła drogowców. Tym razem rumuńskich. Wypadki i opóźnienia komunikacyjne - to efekty silnych opadów śniegu. Mieszkańcy Bukaresztu, tkwiąc w korkach, skarżyli się, że władze nie stanęły na wysokości zadania.

Telefon, który miał być pożegnaniem i pies w plecaku. Historie tych, którym udało się uciec

W zgliszczach po pożarze Camp Fire znajdowane są ciała kolejnych ofiar. Losy setek ludzi pozostają nieznane. Ci, którym udało się uciec przed żywiołem, dzielą się swymi poruszającymi relacjami. Jest w nich telefon, który miał być pożegnaniem. Pies, wyniesiony z płonącego domu w plecaku. Personel domu opieki, który nie porzucił pensjonariuszy.

Wulkan Ognia pluje lawą i gorącym powietrzem. Tysiące ewakuowanych

Szybko przemieszczające się chmury popiołu, lawa i gaz - wszystko to sprawiło, że niemal cztery tysiące mieszkańców Gwatemali musiało opuścić domy. Wulkan Ognia znowu straszy. W czerwcu w wyniku jego erupcji zginęło około 200 osób.

Noc na drogach pełna wyzwań. W dzień sytuacja się poprawi

Kierowcy muszą liczyć się z tym, że drogi mogą być śliskie. Pojawi się też ograniczająca widzialność mgła.

Erotyczny fresk odkryty w Pompejach. "Leda wygląda, jakby chciała być obserwowana"

Starożytny fresk z klasycznym motywem Ledy i łabędzia odkryli archeolodzy w ruinach Pompejów we Włoszech. Dzieło jest w znakomitym stanie.

Może być ślisko. Sprawdź gdzie najbardziej

Deszcz i deszcz ze śniegiem, padający w części Polski i zapowiadany na kolejne dni, może zamarzać i powodować gołoledź. Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym orientacyjne prognozy zagrożeń dla kilku województw.

Jesień straszy zimą. Dwa dni jeszcze ze śniegiem, potem pogodnie i nieco cieplej

Prognoza pogody na pięć dni. Deszczu ze śniegiem i śniegu możemy się spodziewać jeszcze do połowy tygodnia, potem się wypogodzi. Będzie też trochę cieplej, do 8 stopni Celsjusza.

Ogromne fale niszczyły balkony i wybijały szyby

Potężne fale uderzyły w północne wybrzeże Teneryfy, największej spośród Wysp Kanaryjskich. Woda sięgała nawet trzeciego piętra, niszczyła budynki i spowodowała konieczność ewakuacji kilkudziesięciu osób.

Jeden weekend, dwa ataki rekinów

Australia kojarzy się przede wszystkim z niebezpieczną fauną i florą. Nie jest to bezpodstawne. Między innymi zagrażają tam człowiekowi rekiny. Tylko w ostatni weekend zaatakowały na plażach dwa razy.

Powstał szpital dla słoni. "Potrzebują opieki tak samo, jak każde inne zwierzę"

W Indiach powstał specjalistyczny szpital dla słoni, w którym leczy się chore i ranne zwierzęta. Chociaż w Indiach są czczone, często ich opiekunowie znęcają się nad nimi.

Śnieg za oknem i arktyczne powietrze. Zimowy listopad na Waszych zdjęciach

W poniedziałkowy poranek mieszkańcy niektórych regionów Polski ujrzeli za swoimi oknami śnieg. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Prognoza pogody na dziś: zimno i mokro. Padać będzie również śnieg

Poniedziałek zapowiada się pochmurno. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Będą miejsca, gdzie temperatura nie przekroczy zera stopni Celsjusza.

Na plaży zmarł 42-letni mężczyzna. Wiele wskazuje na atak płaszczki

Na tasmańskiej plaży zmarł mężczyzna. Doznał ataku serca i nie udało się go uratować. Wcześniej najprawdopodobniej zaatakowała go płaszczka.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej