Wiadomości

Pogoda na żywo: Czwartek, 22.06

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Grizzly usunięte z listy zagrożonych gatunków. Planowane pozwolenia na odstrzał

Zamieszkujące Yellowstone niedźwiedzie grizzly nie są już gatunkiem zagrożonym. Decyzja o zdjęciu ich z listy nie wszystkich jednak cieszy. Oznacza ona bowiem, że jurysdykcję nad niedźwiedziami przejmą władze stanowe Montany, Idaho i Wyoming. Dzięki temu, mogą one zezwolić na polowania.

Po ulewach i burzach pogoda się poprawi? Jaki będzie weekend?

W nocy oraz w ciągu dnia popadało, a miejscami także zagrzmiało. Na zachodzie, południu i południowym wschodzie kraju doszło do lokalnych podtopień, a wiatr łamał gałęzie. Na szczęście zniszczenia nie są poważne. Czy po burzach mamy szansę na spokojny weekend?

Prognoza pogody na jutro: północ deszczowa, południe pogodne

Zarówno w dzień jak i w nocy na ogół będzie pogodnie, jednak miejscami przewidywane są opady deszczu. Słupki rtęci maksymalnie wskażą 27 stopni.

Zrobi się naprawdę gorąco. 32 stopnie, burze i grad

Po weekendzie pogoda będzie w kratkę. Temperatury będą wysokie, jednak w wielu regionach zagrzmi i spadnie grad. Opady mogą być gwałtowne i intensywne. Na pocieszenie - termometry pokażą nawet do 32 stopni.

Możliwe burze z gradem. Ostrzeżenia

Nad Polską przechodzą burze, które już wyrządziły sporo szkód. Gwałtowna nawałnica przeszła nad Krakowem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW) ostrzega jednak, że do wieczora mogą wystąpić w czterech województwach gwałtowne zjawiska pogodowe.

Front burzowy przechodzi nad Polską

Burze przechodzą nad Polską. Front atmosferyczny przemieszcza się z zachodu na wschód niosąc chłodne masy powietrza. Aktualnie grzmi już na południowo-wschodnich krańcach kraju.

Nawałnica przeszła nad Krakowem. Połamane drzewa, zalane ulice

W piątkowe południe nad Krakowem przeszła ogromna nawałnica. Silny wiatr połamał wiele drzew, zalane zostały ulice miasta. Strażacy interweniowali w ciągu godziny około stu razy. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wiele relacji z Małopolski.

Potężna burza przeszła nad Krakowem

Potężna burza przeszła nad KrakowemPotężna nawałnica przeszła nad Krakowem po godz. 13.30. W wielu miejscach widać połamane drzewa. Intensywnie pracują też służby ratownicze.


Alarm pogodowy! Wieczorem i w nocy przejdą silne burze

Czeka nas bardzo niespokojne popołudnie, wieczór i noc. Z zachodu na wschód Polski będą wędrować ulewne deszcze, a wraz z nimi burze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Niewykluczone są nawet trąby powietrzne. Gdzie zjawiska będą najbardziej gwałtowne?

Fala upałów w Anglii. Tak gorąco nie było w czerwcu od 41 lat

Mieszkańcy Anglii przeżyli w ostatnich dniach największą falę upałów od kilkudziesięciu lat. Wczoraj nastąpiło jej apogeum. Termometry pokazały w cieniu aż 35 stopni. Pogotowie niemal bez przerwy jeździło do ludzi, którzy omdleli. Czy to zapowiedź gorącego lata?

Zginęły dwie osoby, stanęły pociągi. Z Niemiec front przesunął się nad Polskę

Gwałtowne burze, które w nocy z czwartku na piątek przeszły nad Niemcami, spowodowały śmierć dwóch osób i doprowadziły do zakłóceń w komunikacji kolejowej i lotniczej. Odnotowano też przerwy w dostawach prądu.

Wsiadł do kajaka i popłynął między autami

Trochę humoru podczas trudnej sytuacji pogodowej w amerykańskim mieście Panama City Beach na Florydzie. Jeden z mieszkańców urządził sobie nietypowy spływ kajakowy zalanymi ulicami.

Prawdziwe piekło. Jest tak gorąco, że roztapia się asfalt

Zachodnie regiony Stanów Zjednoczonych nękane są przez wyjątkowo wczesną i silną falę upałów. Termometry dzień w dzień pokazują popołudniami w cieniu nawet powyżej 50 stopni. Żar jest nie do wytrzymania, bo z powodu braku prądu nie można włączyć klimatyzacji.

We Włoszech tak gorąco nie było od 150 lat

We Włoszech tak gorąco nie było od 150 latTak gorąco nie było we Włoszech w czerwcu od 150 lat - mówią meteorolodzy. To wynik antycyklonu o nazwie Charon, który przyniósł temperatury sięgające 40 stopni.


Prognoza pogody na dziś: wędrówka burz

Czeka nas dzień z niespokojną pogodą. Przez Polskę będą przemieszczały się burze, którym towarzyszyć może ulewny deszcz i silny wiatr.

Pogoda na żywo: Środa, 21.06

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Liczne burze z Niemiec wędrują do Polski. W nocy będzie grzmiało

W czwartkowy wieczór burze weszły do Polski. W nocy na zachodzie gwałtownie zagrzmi. Burzom będą towarzyszyć silne porywy wiatru do 90 km/h. Synoptycy przewidują również lokalne opady gradu.

Cindy przetacza się przez Stany Zjednoczone. Zginął 10-latek

Cindy w środę dotarła do wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Ogromne fale uderzyły w linię brzegową. Zginął 10-letni chłopiec. Wciąż istnieje duże zagrożenie dla mieszkańców, mimo że jej siła osłabła i została zaklasyfikowana jako depresja tropikalna.

​IMGW ostrzega: W nocy silne burze z gradem

​IMGW ostrzega: W nocy silne burze z grademInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla aż 13 województw.


Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej