Wiadomości

Na razie czujemy chłód. Jest jednak szansa na ocieplenie

Do Polski płynie chłodne powietrze znad Atlantyku. Ta sytuacja może się jednak już niedługo zmienić. Tomasz Wasilewski informuje, co czeka nas w pogodzie w najbliższym czasie.

Temperatura na Ziemi rośnie. "To jest alarmujące"

Klimat się ociepla. I to w alarmującym tempie. Potwierdził to kolejny raport opublikowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Ślisko na drogach. Ostrzeżenia w dużej części kraju

Warunki pogodowe w niektórych regionach nadal pozostają trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw.

Prognoza pogody na dziś: powyżej zera, ale za to w śniegu

Dziś powinniśmy spodziewać się opadów śniegu, jednak w większości kraju zapanują dodatnie wartości temperatury. Jedynie na wschodzie kraju może spaść poniżej zera.

Przestało mocno wiać, wrócił smog. Miejscami jest fatalnie

Po wietrznych dniach, kiedy nie musieliśmy martwić się smogiem, problem powrócił. Na południu kraju w kilku miejscach jakość powietrza jest fatalna.

Dwa i pół metra długości. Boa dusiciel w sortowni odpadów

Strażacy z Paszczyny zapewne długo zapamiętają tę interwencję. Wezwani do sortowni odpadów natrafili na ogromnego węża.

W Zatoce Kalifornijskiej zatrzęsła się ziemia

Wstrząsy o magnitudzie 6,3 wystąpiły w piątek w Zatoce Kalifornijskiej. Nie ma doniesień o zniszczeniach lub osobach rannych.

Hop i już jest w pontonie. Takiego gościa się nie spodziewali

Niezwykły gość odwiedził australijskich naukowców. Do ich pontonu niespodziewanie wskoczył... pingwin.

Weekend ze śniegiem, a potem "pogranicze zimy i jesieni"

W najbliższych dniach zima nie opuści jeszcze Polski. Tak będzie w weekend - przeważnie śnieżny, jednak z temperaturą na plusie. Odpoczniemy także od silnego wiatru.

Krajobraz po Fryderyce. Liczenie strat, usuwanie skutków

Jeszcze w piątek rano 30 tysięcy odbiorców - według rządowych danych - nie miało energii elektrycznej w wyniku przejścia nad Polską orkanu Fryderyka. Wczesnym popołudniem liczba ta spadła do 13,5 tysiąca. Służby zapewniały, że awarie powinny zostać usunięte do końca dnia.

Sceneria godna Królowej Śniegu. Zdumiewające nagrania z Chin

Gęsta mgła i niska temperatura zmieniły kilka miast chińskiej prowincji Liaoning w mroźną, srebrzystobiałą krainę. Spowita szronem kraina wyglądała jak włości Królowej Śniegu.

Zabójcza Fryderyka. 11 ofiar śmiertelnych

Bilans ofiar śmiertelnych potężnego orkanu Fryderyka, który w czwartek szalał nad Europą, wzrósł do 11. Najwięcej - co najmniej osiem osób - zginęło w Niemczech.

Orkan Fryderyka: Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych

Orkan Fryderyka: Wzrósł bilans ofiar śmiertelnychBilans ofiar śmiertelnych potężnego orkanu Fryderyka, który w czwartek szalał nad Europą, wzrósł do 11. Najwięcej, co najmniej osiem osób, zginęło w Niemczech. Powoli przywracany jest ruch pociągów dalekobieżnych, głównie na południu.


Jaki wpływ na zdrowie ma smog? Lista chorób z powodu zanieczyszczeń powietrza

Drobiny, które każdego dnia wdychamy wraz z powietrzem, osiadają na naszych płucach sprzyjając całej gamie dolegliwości - od chorób serca, przez uszkodzenia układu oddechowego i nerwowego po zaburzenia hormonalne oraz problemy z urodzeniem zdrowych dzieci.

Prognoza pogody na dziś: Spokojniej po przejściu orkanu. Opadów ciąg dalszy

Dzisiaj ciąg dalszy opadów śniegu, ale będzie już spokojniej niż w czwartek i ostatniej nocy. Wiatr osłabł, lecz będzie nadal dość silny, w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę.

Fryderyka przeszła nad Polską. Wypadki, utrudnienia komunikacyjne, odbiorcy bez prądu

700 interwencji strażaków, dwie osoby lekko ranne, 65 budynków uszkodzonych - to bilans orkanu Fryderyka, który po przejściu nad Polską opuszcza granice naszego kraju. Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński w piątek rano odbiorą meldunki na temat bieżącej sytuacji.

Wypadki, utrudnienia w ruchu lotniczym, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu

W Bielsku-Białej wieczorem porywy dochodziły do 115 kilometrów na godzinę, a w Legnicy - do 94 km/h. Fryderyka, która pogarsza pogodę w Polsce, sprawiła, że w czwartek wieczorem prawie 56 tysięcy odbiorców nie miało prądu. Doszło do kilku wypadków. Przez pogodę wystąpiły utrudnienia w ruchu lotniczym.

W Niemczech wiało nawet 203 kilometry na godzinę. Rośnie liczba ofiar orkanu Fryderyka

W Holandii zginęły trzy osoby, w Niemczech pięć, a w Belgii - jedna. Silny wiatr spowodował wiele zniszczeń i utrudnień komunikacyjnych. W Niemczech odwołano połączenia pociągowe na długich dystansach oraz odwołano kilka lotów w Monachium.

Orkan Fryderyka przechodzi nad Polską. Porywy miejscami prawie huraganowe. Ostrzegamy

Nad Polskę nasunął się orkan Fryderyka, niosący ze sobą silny wiatr. Miejscami porywy osiągnęły nawet 115 kilometrów na godzinę. W wielu regionach padał i nadal pada śnieg. Mogą się pojawiać zawieje i zamiecie śnieżne.

Piloci kontra Fryderyka

Ruch lotniczy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie został w czwartek zawieszony w związku z przejściem orkanu Fryderyka nad Holandią. Co najmniej 260 lotów zostało odwołanych. Niektórzy piloci mieli duże problemy z wylądowaniem. Fryderyka niesie ze sobą śnieżyce, a prędkość wiatru w wielu regionach dochodzi w porywach do 140 km/h. Służby meteorologiczne podnoszą stopień alertów pogodowych. W wielu regionach mieszkańcom zaleca się niewychodzenie z domów, a kierowcom - zrezygnowanie z jazdy po zasypanych śniegiem bądź oblodzonych drogach.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej