Wiadomości

Wzmaga się wiatr w Polsce. Ostrzeżenia przed bardzo silnymi porywami

Silniejszy wiatr od godzin porannych wieje na północy kraju. Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed porywistym wiatrem dla kilkunastu powiatów na wybrzeżu.

Północ Słowacji nawiedziła burza śnieżna. Tysiące odbiorców bez prądu

Zima zaatakowała nie tylko w naszych najwyższych górach, po słowackiej stronie Tatr także spadło dużo śniegu. Burza śnieżna zostawiła tysiące odbiorców bez prądu. Na Łomnicy odnotowano wiatr wiejący z prędkością ponad 170 kilometrów na godzinę.

Turyści kradną plażę, która zagrała w "Mamma Mia!". Miejscowi mają dość

Mieszkańców Skiatos coraz bardziej niepokoi to, że z najpiękniejszej na ich wyspie plaży turyści masowo kradną kamyki. Robią wszystko, by temu przeciwdziałać.

W czwartek ponad 20 stopni. Załamanie pogody przyjdzie w weekend

W czwartek ponad 20 stopni. Załamanie pogody przyjdzie w weekendŚroda przywitała mieszkańców m.in. Małopolski i Śląska przymrozkami. Według najnowszych prognoz, w czwartek będzie jednak znacznie cieplej. W wielu miejscach temperatura przekroczy 20 st. Celsjusza. Załamanie pogody przyjdzie w weekend.


Pierwszy mróz tej jesieni. Trzeba było skrobać szyby samochodów

Za nami chłodna, a miejscami zimna noc - termometry pokazały nawet -2 stopnie Celsjusza. Były miejsca, gdzie potrzebne były skrobaczki - szron pojawił się na szybach wielu samochodów Reporterów 24. Ich zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Pochmurno, wietrznie, ale zaczyna wdzierać się trochę cieplejsze powietrze

W części kraju będzie pochmurno. Miejscami można spodziewać się opadów deszczu i dość silnego wiatru. Na termometrach maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

"Nie mogę uwierzyć w to, co piszę. To nie żart". Olbrzym w wodach Tamizy

Nigdy nie zaobserwowano białuchy arktycznej tak daleko na południe. Tymczasem prawdopodobnie to osobnik tego gatunku, zamieszkującego zimne wody Arktyki, zapuścił się aż do Tamizy. Sprawę badają brytyjscy eksperci.

Ziemniaki i buraki szczególnie zagrożone. Najnowszy raport o suszy

W zachodniej części kraju utrzymuje się susza. Największy deficyt wody występuje w okolicach Poznania.

Silny wiatr nawet do piątku. Może osiągać prędkość 95 kilometrów na godzinę

Wiatr nad Bałtykiem może pozostawać bardzo silny nawet do piątkowego poranka. Zapowiadana prędkość porywów może dojść do 95 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał orientacyjną prognozę zagrożeń.

Nadchodzi ocieplenie. Bardzo krótkie

Prognoza pogody na pięć dni. Temperatura lekko wzrośnie, miejscami do 22 stopni Celsjusza. Nie potrwa to jednak długo, bo już w weekend nie zobaczymy na termometrach więcej niż 16 stopni. Będzie pochmurno. Ulewy nie są zapowiadane, ale lokalnie może popadać.

Ewakuowano setki ludzi, zaginęła turystka. Groźne pożary na południu Europy

Wiele hektarów lasu zniszczył pożar we włoskiej Toskanii. We wtorek żywioł ogarnął także łąki i lasy w południowej Chorwacji. Ewakuowano setki ludzi, zaginęła młoda turystka z Meksyku. Walkę z ogniem w obu krajach utrudnia silny wiatr.

Wpadł do studni, nie mógł się wydostać. Jelenia uratowali dwaj bracia

Pan Michał wraz z bratem udał się na zwykły, niedzielny spacer po lesie w Płońsku (Zachodniopomorskie). W pewnym momencie dostrzegli jelenia uwięzionego w starej studni. Powiadomili odpowiednie służby i szybko zorganizowali akcję ratunkową. Nagranie przedstawiające to zdarzenie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Odczuwalny mróz, miękki śnieg, nieprzetarte szlaki. Ostrożnie w górach

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia można spodziewać się załamania pogody i opadów deszczu. W Tatrach już od soboty prószy śnieg. Takie warunki sprzyjają wypadkom.

Dwa łaziki "skaczą" po asteroidzie. Zobacz zdjęcie z powierzchni

Ponad 160 milionów kilometrów od Ziemi, na kawałku kosmicznej skały, dwa malutkie łaziki wykonały swoje pierwsze "podskoki". To pierwsze roboty, które dotarły na powierzchnię asteroidy.

Wichura w Chorwacji: chaos komunikacyjny i drzewa wyrwane z korzeniami

W poniedziałek w Splicie, chorwackim mieście położonym nad Morzem Adriatyckim, wiał bardzo silny wiatr.

Załamanie pogody w Bieszczadach. Wiatrołomy na niektórych szlakach

Załamanie pogody w Bieszczadach. Wiatrołomy na niektórych szlakachW Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia można spodziewać się załamania pogody. Mogą pojawić się opady deszczu. Po silnych wiatrach w ostatnich dniach na niektórych szlakach górskich leżą wiatrołomy.


Tysiące martwych ryb na autostradzie

Wstrząsający obraz na autostradzie zastali strażacy z Karoliny Północnej. Kiedy opadła woda powodziowa, zostały po niej tysiące martwych ryb.

Zimno i deszczowo jeszcze do czwartku. Prognoza pogody

Zimno i deszczowo jeszcze do czwartku. Prognoza pogodyWydawać by się mogło, że jesienna aura zagościła u nas na dobre. Niskie temperatury, silne podmuchy wiatru i opady deszczu wkrótce mają ustąpić miejsca przejaśnieniom i temperaturom nawet do 20 st. powyżej zera.


Prognoza pogody na dziś: chłodno i deszczowo. Powieje porywisty wiatr

Zapowiada się pochmurny dzień. W wielu regionach popada deszcz. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Rwąca, błotnista rzeka, a w jej nurcie autobus. Monsunowe deszcze zalewają Indie

Intensywne opady monsunowego deszczu nawiedziły w niedzielę stan Himachal Pradesh na północy Indii. Rzeki wystąpiły z koryt, zalewając okoliczne tereny i odcinając od świata wielu mieszkańców.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej