Wiadomości

Pogoda na żywo: Niedziela, 15.01

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

5 tysięcy lat temu Sahara była zielona. Dlaczego już nie jest?

Trudno w to uwierzyć, ale dziś wyschnięta na wiór i spalona słońcem Sahara, u zarania starożytnego Egiptu tętniła życiem, była pełna zieleni i dzikich zwierząt. Później jednak wszystko się zmieniło. Co się stało i czy Sahara znów może być zielona?

Zobacz, jak zapada zmrok w Europie na zdjęciu satelitarnym

Dnia systematycznie przybywa już od przeszło 3 tygodni, jednak mimo to wciąż mamy najkrótsze dni w całym roku. Ściemnia się po godzinie 16:00. Zobaczmy na zdjęciach satelitarnych, jak zmrok pędzi do nas od strony Rosji i pogrąża kolejne regiony Polski.

Śnieg, mgła i szadź. Kłopoty kierowców w Trójmieście

Trudne warunki pogodowe w Trójmieście. Powoli opada gęsta mgła, ale wciąż pada śnieg. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się uzbroić w cierpliwość. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku zapewnia, że kierowcy solarek i pługopiaskarek robią wszystko, by drogi były przejezdne.

Zima na Korsyce

Zima na KorsyceMiasteczko Bocognano na francuskiej Korsyce. W niedzielę około 5 tys. gospodarstw domowych było pozbawionych prądu z powodu obfitych opadów śniegu.


Lód oblepił część USA, ogromna gołoledź

Marznący deszcz zmienia krajobraz w lodową krainę. Ogromna gołoledź pojawiła się w centralnej części USA. Oprócz cudownego widoku niesie jednak ze sobą katastrofalne skutki.

Prognozy: Arktyczne powietrze nad Polską. Wracają mrozy

Prognozy: Arktyczne powietrze nad Polską. Wracają mrozyNapływające do Polski arktyczne powietrze sprawi, że wartości na termometrach wyraźnie spadną. Najmroźniejsze będą noce. Będzie też przybywać białego puchu. Śnieg najmocniej popada w regionach zachodnich i północnych.


Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce

Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym jest smog i jak z nim walczyć. Oglądaj nas na żywo w internecie - podajemy najświeższe informacje o stanie powietrza w Twoim mieście.

Pogoda na żywo: Sobota, 14.01

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Prognoza pogody na dziś: szadź i opady śniegu

Na początku tygodnia opady śniegu nie odpuszczą. Mogą pojawić się w całym kraju. Jedynie na zachodzie temperatura w ciągu dnia wzrośnie powyżej zera.

Wyjątkowa sytuacja. W Wenecji spadł śnieg

Mroźne masy powietrza popłynęły daleko na południe kontynentu.

Prognoza pogody na jutro: będzie coraz zimniej

Od poniedziałku synoptycy zapowiadają systematyczny spadek temperatury.

Uwaga! "Szklanka" na drogach i chodnikach. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Nocny mróz spowoduje, że mokre nawierzchnie dróg i chodników zrobią się wyjątkowo śliskie.

Jutro Blue Monday. To najgorszy dzień roku

W trzeci poniedziałek stycznia przypada tzw. Blue Monday. Uznano go za najbardziej depresyjny dzień roku.

Co pogoda szykuje na luty?

Z prognozy długoterminowej amerykańskiej agencji NOAA wynika, że w lutym, w naszej części Europy, może być inna niż zwykle.

Pogoda na 16 dni: powrót ostrego mrozu

Autorska prognoza temperatury Tomasza Wasilewskiego.

Jedz chilli - będziesz żyć dłużej

Nie każdy lubi ostre przyprawy, jednak warto jeść papryczki chilli. Okazuje się, że nie tylko wspomagają one odchudzanie i obniżają poziom cholesterolu, ale - jak wykazały najnowsze badania - sprawiają także, że żyjemy dłużej.

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do końca stycznia?

Pierwsza połowa stycznia zapisała się mroźno, a miejscami również bardzo śnieżnie. Później nadeszła odwilż, a obecnie znów się ochładza i sypie śnieg. Czy druga połowa miesiąca będzie równie zimowa? A może czeka nas dłuższa odwilż? Sprawdźmy.

Żywioł zabił już 40 osób. Niebezpieczne powodzie w Tajlandii

W Tajlandii występują obecnie intensywne opady, powodujące powodzie. Gwałtowna pogoda dotknęła już ponad 1,6 mln osób. Ucierpiały też plantacje drzew kauczukowych. Według synoptyków to nie koniec opadów.

Japonia: Intensywne opady śniegu i utrudnienia komunikacyjne

Japonia: Intensywne opady śniegu i utrudnienia komunikacyjneW wielu regionach Japonii temperatura spadła w niedzielę do najniższego poziomu tej zimy, a intensywne opady śniegu wywołały utrudnienia zarówno w komunikacji lądowej, jak i lotniczej. Służba meteorologiczna ogłosiła ostrzeżenie przed burzami śnieżnymi.


Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
Łotr 1. Gwiezdne wojny - zwiastun
FMonline.org - katalog internetowych stacji radiowych

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej