Wiadomości

Prognoza pogody na jutro: przeważnie pochmurny początek tygodnia

Nowy tydzień rozpocznie się w większości regionów pochmurno, miejscami jednak zaświeci słońce. Temperatura wyniesie maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. W większości kraju odczujemy zimno.

Utrudnienia związane z opadami śniegu i deszczu

Utrudnienia związane z opadami śniegu i deszczuPojawiają się opady śniegu i mżawki, błoto pośniegowe, a nawierzchnie są śliskie - podaje GDDKIA w popołudniowym komunikacie. Ostrzega kierowców przed utrudnieniami na drogach w ośmiu województwach. IMGW prognozuje w nocy nawet do -20 st. lokalnie na Śląsku i w Małopolsce. RCB apeluje do kierowców o rozwagę.


Bezpieczna jazda zimą. Zdjąć nogę z gazu i nie panikować

Zima to bez wątpienia najtrudniejsza pora roku dla kierowców. Drogi są śliskie i nietrudno o wpadnięcie w poślizg. O tym, jak radzić sobie za kierownicą na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni, opowiada kierowca rajdowy Marcin Malinowski.

Pożar w brytyjskim zoo. Zapaliła się sekcja lasów monsunowych

W sobotę w ogrodzie zoologicznym w Chester na północy Wielkiej Brytanii wybuchł pożar. Władze musiały ewakuować zwierzęta oraz gości.

Opady śniegu i silny mróz. Temperatura w górach może spaść do -20 stopni

W ciągu najbliższej nocy temperatura może spaść do kilkunastu stopni poniżej zera. W województwach wschodnich wystąpią intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne i orientacyjną prognozę zagrożeń.

Wasilewskiego pogoda na 16 dni: najzimniej będzie przed świętami

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze.

Archeolodzy odkryli grobowiec liczący 4400 lat

W starożytnej nekropolii w egipskiej Sakkarze odkryto grobowiec liczący 4400 lat. Jego ściany ozdobione są hieroglifami. Grobowiec może skrywać kilka tajemnic, które badacze mają zamiar odkryć w ciągu kilku miesięcy.

Intensywne opady śniegu. IMGW ostrzega mieszkańców czterech województw

Intensywne opady śniegu. IMGW ostrzega mieszkańców czterech województwIMGW wydał w niedzielę rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla czterech województw. W związku z alertami pogodowymi RCB przypomina, jak chronić się przed wychłodzeniem i apeluje do kierowców o rozwagę.


Odkryto, jak długo istnieje 1,5-milionowa kolonia pingwinów

Wyspę Danger na Antarktydzie pingwiny białookie zamieszkują od 2800 lat - odkryli naukowcy. Udało się im to ustalić dzięki zbadaniu zdjęć satelitarnych terenów pokrytych odchodami ptaków.

Prognoza pogody na dziś: w całym kraju sypnie śniegiem

W niedzielę w wielu regionach Polski padać będzie śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie zero stopni Celsjusza.

Intensywne opady śniegu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: zachowajcie ostrożność!

Nocą z soboty na niedzielę oraz w niedzielę we wschodnich województwach spodziewane są intensywne opady śniegu. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie nawet 14 centymetrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Martwy żółw na plaży. W jego żołądku plastikowe odpady

Na jednej z indonezyjskich plaż znaleziono martwego żółwia. W jego żołądku znajdowały się plastikowe odpady.

Najbliższe dni z opadami śniegu. Temperatura nie przekroczy trzech stopni

Śnieg będzie towarzyszył mieszkańcom różnych rejonów Polski w kolejnych dniach. Będzie pochmurno, choć spodziewane są też przejaśnienia. Miejscami temperatura spadnie poniżej zera, a w czwartek już w całym kraju będzie mroźno.

IMGW ostrzega: Intensywne opady śniegu w czterech województwach

IMGW ostrzega: Intensywne opady śniegu w czterech województwachInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę popołudniu ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu.


Choinka na celowniku... kota. Sposób? Przywiązać ją do grzejnika albo przybić do ściany

Jeśli macie przynajmniej jednego kota, to doskonale zdajecie sprawę, że nikt nie cieszy się ze świąt Bożego Narodzenia tak, jak on. Kota interesuje jednak coś innego, niż ludzi - nie jedzenie, nie prezenty, a... choinka. Najlepszy plac zabaw pod słońcem.

Zielony punkt na powierzchni Marsa. Co jest na zdjęciach zrobionych przez teleskop?

Orbitująca wokół Czerwonej Planety sonda Mars Reconnaissance Orbiter zrobiła na początku grudnia niezwykłe zdjęcia. Widać na nich zielony punkt z ciemną otoczką.

Mnich medytował w lesie, zabił go lampart

Buddyjski mnich podczas medytacji został zabity przez lamparta. Służby indyjskiego rezerwatu przyrody, w którym doszło do wypadku, twierdzą, że nie jest to pojedyncze zdarzenie.

Krowa powaliła motocyklistkę. "Dzięki Bogu, wciąż żyję"

Nagranie z krową, która wywraca motocykl, może bawić. Ale dla 25-letniej Nathalii Lopez zderzenie ze zwierzęciem było bardzo bolesne.

Może być ślisko. IMGW prognozuje opady marznące

W najbliższych dniach w kilku regionach mogą występować opady marznącego deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał orientacyjną prognozę zagrożeń.

Prognoza pogody na dziś: pochmurno i ze słabymi opadami

W sobotę w większości kraju prognozowane są słabe opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 2 stopnie Celsjusza. Na południu kraju może mocniej powiać.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej