Wiadomości

Pogoda na żywo: Piątek, 26.05

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Prognoza pogody na jutro: słonecznie, ciepło i bez opadów

Pogoda w ciągu najbliższej doby zdecydowanie dopisze. We wszystkich regionach niebo będzie bezchmurne, a w ciągu dnia - pełne słońca. Termometry wskażą od 24 do 28 stopni.

Wielobarwne, świetlne Sydney

Największe miasto Australii rozświetliło się mnóstwem żywych barw. Świetlne przedstawienie będzie trwało co noc do 17 czerwca za sprawą festiwalu Vivid Sydney.

Nadciąga upał. Jak się przed nim bronić?

Spożywanie dużej ilości płynów, odpowiednie ubranie, krem z filtrem UV oraz unikanie przebywania w pełnym słońcu - oto jedne z podstawowych rad, do których powinniśmy się stosować w upalne dni.

We Francji było aż 35 stopni. Zrobi się jeszcze goręcej

Gorące powietrze znad Afryki spowodowało znaczny wzrost temperatur w południowo-zachodniej Europie. Upał rozprzestrzenia się między innymi nad Francją.

Zobacz przelatującą Stację Kosmiczną na polskim niebie

W ten weekend będziemy mieć wyśmienitą okazję do podziwiania przelatującej przez polskie niebo Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jak zobaczyć jedno z największych osiągnięć ludzkości zbudowane poza naszą planetą? Mamy dla Was specjalny poradnik.

Upał wedrze się do Polski

Powietrze, które sprawiło, że w sobotę w Toledo w Hiszpanii było aż 36 stopni Celsjusza, lada moment dotrze do Polski.

Pogoda na żywo: Czwartek, 25.05

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Dmuchawiec może nas zatruwać groźnym ozonem

Niepokojącego odkrycia dokonali niemieccy naukowcy. Okazuje się, że popularne kwiatki, które rosną niemal na każdy trawniku przy naszych domach, mogą przy odpowiednich warunkach atmosferycznych produkować bardzo niebezpieczny dla człowieka ozon.

Prognoza pogody na dziś: 25 stopni. Słońce miejscami przysłonią kłębiaste chmury

Sobota w wielu regionach okaże się słoneczna.

Wulkan na zachodnim wybrzeżu USA grozi potężną erupcją

Naukowcy informują, że w rejonie wulkanu St. Helens w USA w ostatnim czasie odnotowano całą serię trzęsień ziemi, w dodatku komora pod wulkanem zaczęła się wypełniać magmą. Świadczy to o zbliżającej się erupcji, która może być niezwykle gwałtowna.

Powodzie i osuwiska zabiły już 91 osób. "Sytuacja może ulec pogorszeniu"

Pogoda nie oszczędza mieszkańców Azji Południowej. Monsunowe opady, które występują na położonych tam wyspach, doprowadziły do powodzi i przyczyniły się do śmierci kilkudziesięciu osób.

Morza zaczną zalewać lądy. Będzie jak w "Wodnym świecie"?

Naukowcy nie spodziewali się, że wzrost poziomu wody w oceanach będzie następować tak gwałtownie. Obecnie jest ono aż trzykrotnie większe niż jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Co to może oznaczać dla miast położonych nad brzegami mórz i oceanów?

Dzień jeszcze się wydłuża. Kiedy zacznie go ubywać?

Co dobre, nie trwa wiecznie. Uwielbiamy, kiedy dni są długie, a noce krótkie, bo sprzyja to większej aktywności poza domem. Jednak już niedługo stanie się nieuniknione, dzień zacznie się skracać i tak też będzie przez następne pół roku.

Poznajcie nowego, niezwykłego mieszkańca wrocławskiego zoo

Wrocławskie zoo powitało ostatnio nowego mieszkańca. W ogrodzie zoologicznym przyszedł na świat maleńki hipopotam karłowaty.

Złota polska jesień w Afryce

Na półkuli południowej jest jesień. Ta, która zapanowała w Republice Południowej Afryki, do złudzenia przypomina złotą polską.

Poza upałem niszczycielskie zjawiska. Przed nami pełne spektrum letniej pogody

W ciągu najbliższych pięciu dni zaznamy prawdziwego lata. Czekają nas gorące chwile, ale też powinniśmy być przygotowani na niszczycielskie zjawiska.

Prognoza pogody: Nadchodzą oczekiwane upały

Prognoza pogody: Nadchodzą oczekiwane upałyNajpewniej ostatecznie możemy pożegnać się z chłodnymi jak na obecną porę roku temperaturami. W ciągu najbliższych dni będzie ciepło i słonecznie, a nawet upalnie. Po weekendzie temperatura podskoczy miejscami do 30 stopni Celsjusza!


Pół metra wody na ulicach Bangkoku

W stolicy Tajlandii wystarczą nieco silniejsze opady, by poziom wody na ulicach wynosił nawet pół metra. Tak było w czwartek.

Znów będzie gorąco. Temperatura może przekraczać 30 stopni

Najpierw upał wlał się do Hiszpanii, właśnie teraz jest we Francji, a niebawem dotrze do Niemiec, a stamtąd do Polski. Termometry znów mogą pokazać 30 stopni w cieniu. Gdzie tym razem będzie najcieplej, a gdzie na upał nawet nie ma co liczyć?

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe, 7Pins Prawo i Biznes w Łodzi

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej