Wiadomości

Oblodzenia i intensywne opady śniegu. Prognoza zagrożeń pogodowych

W najbliższych dniach aura może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia przed oblodzeniami, intensywnymi opada śniegu i silnym wiatrem.

Prognoza pogody na jutro: pochmurno z opadami śniegu z deszczem i śniegu

W nocy w niektórych regionach wystąpią opady deszczu, na Warmii deszczu ze śniegiem. Zapowiada się pochmurny czwartek, na termometrach zobaczymy maksymalnie dziewięć stopni Celsjusza.

Żyworódka budzi się ze snu zimowego. Uchwycił ją Reporter 24

Ciekawe nagranie wybudzającej się z hibernacji żyworódki otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Miejscami mocniej sypnie. Prognoza pogody na pięć dni

W najbliższych dniach powróci do nas zimowa aura. W wielu regionach wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach możne spaść go do 15 centymetrów.

Zima nie mówi ostatniego słowa. Wiry niżowe chcą zaciągnąć do nas mróz znad Arktyki

"Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stopni na południu kraju. Czy opony to już można zmieniać na letnie? Lepiej nie!" - napisała dla nas synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Grypa coraz groźniejsza. "Jedyną ochroną jest szczepienie"

Gorączka, kaszel, katar, ból gardła, ogólne osłabienie. Symptomów grypy nie należy lekceważyć. Od początku sezonu zachorowań z powodu grypy zmarło już w Polsce 25 osób.

Lawina w Szwajcarii. Nie żyje ratownik górski

Francuski ratownik górski zmarł w wyniku obrażeń odniesionych we wtorkowej lawinie w Crans-Montana w Szwajcarii. W środę policja podała, że poszukiwania zostały zakończone.

Setki tysięcy nieznanych galaktyk. Nowa mapa nieba

Astronomowie opublikowali nową mapę nieba, ukazującą setki tysięcy nowo odkrytych galaktyk. Przygotowali ją badacze z 18 krajów, w tym naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Wilki wracają do Holandii

Wilczyca krążąca po holenderskim Parku Narodowym De Hoge Veluwe została oficjalnie uznana za pierwszego od lat osiadłego na tym terenie wilka. To pozwala na wdrożenie planu odnowy gatunku. Powrót wilków nie cieszy jednak hodowców owiec.

Powrót zimy? Najnowsza prognoza

Powrót zimy? Najnowsza prognozaW najbliższych dniach należy się spodziewać znacznego ochłodzenia. Temperatura spadnie poniżej zera. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem z zachodu, osiągającym w porywach do 75 km/h. Obowiązujące ono w województwie pomorskim.


Taka okazja szybko się nie powtórzy. Superksiężyc na zdjęciach Reporterów 24

Przez całą noc podziwialiśmy większy i jaśniej świecący Księżyc. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Prognoza pogody na dziś: dzień pod znakiem przelotnych opadów

W środę czeka nas pochmurna aura. W wielu regionach może przelotnie popadać deszcz. Lokalnie powieje też silniejszy wiatr.

Na południu oddychamy smogiem. Jakość powietrza jest fatalna i zła

Wieczorem w południowych regionach kraju pojawił się smog. Najgorzej jest na Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce.

"To zdecydowanie najbardziej śnieżna zima w Karkonoszach od 10 lat"

W lutym tego roku metrolodzy na Śnieżce w Karkonoszach odnotowali maksymalnie 228 centymetrów śniegu. Kierownik obserwatorium Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, znajdującego się na szczycie góry przekazał, że tyle śniegu na Śnieżce nie było od dziesięciu lat.

Wyciągnięto cztery osoby spod lawiny. "Kontynuujemy akcję poszukiwawczą"

Ratownicy wyciągnęli spod śniegu cztery osoby. Wszystkie przeżyły, ale stan jednej z nich jest bardzo ciężki. Służby nadal prowadzą akcję poszukiwawczą. Lawina zeszła wczesnym przedpołudniem w Crans-Montana w szwajcarskich Alpach.

"Księżyc robi dziś wrażenie". Zobacz największą pełnię tego roku

Dzisiejszej nocy warto spojrzeć w niebo. Pełnia, którą właśnie obserwujemy, jest pełnią superksiężyca. Taka okazja w tym roku już się nie powtórzy. Swoje księżycowe relacje przesyłajcie na Kontakt 24.

Zima nie daje za wygraną. Popada deszcz, a miejscami śnieg

Przed nami pochmurne i deszczowe dni. Miejscami popada też śnieg, a temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. Od piątku pogoda zacznie się poprawiać, a na weekend synoptycy prognozują powrót słonecznej aury.

Silne porywy wiatru nad morzem. W kolejnych dniach oblodzenia

W nocy z wtorku na środę i w środę rano nad Bałtykiem powieje silny wiatr. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W prognozie zagrożeń synoptycy przewidują, że trudna aura nie ustąpi w kolejnych dniach.

Kleszcze nie oszczędzają zwierząt. "Musimy mieć świadomość, że zagrożenie istnieje"

Kiedyś kleszcze zagrażały nam i naszym zwierzętom od marca do listopada. Dziś nawet zimą nie jesteśmy bezpieczni. Pajęczaki te przenoszą wiele niebezpiecznych chorób, między innymi boreliozę, odkleszczowe zapalenie mózgu oraz - jak twierdzą weterynarze - szczególnie groźną dla zwierząt babeszjozę.

Turyści uwięzieni w gondolach nad wodami zatoki. Nocna akcja ratunkowa

Kolejka przewożąca turystów w jednym z kalifornijskich parków rozrywki stanęła, gdy wiatr uszkodził instalację elektryczną. W gondolach wiszących nad wodami zatoki uwięzionych zostało 16 ludzi, w tym niemowlę i osoba niepełnosprawna. Akcja ratunkowa trwała cztery godziny.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej