Wiadomości

Prognoza pogody na dziś: zmokniemy, ale nie zmarzniemy

W sobotę nie zapomnijmy zabrać z domu parasoli. Okresami popada deszcz, a suma opadów może dojść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Będzie też ciepło - miejscami na termometrach zobaczymy 28 stopni.

Wieczór jest głośny od grzmotów

W piątek wieczorem w wielu miejscach pojawiły się burze. Towarzyszą im opady deszczu i porywisty wiatr.

IMiGW ostrzega przed burzami z gradem

IMiGW ostrzega przed burzami z grademInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z dużym gradem. Dziś wyładowaniom nie będą towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne, jednak jutro w niektórych rejonach spadnie grad o średnicy nawet do czterech centymetrów.


Burze, deszcz i porywisty wiatr. Ostrzeżenia w kilku województwach

W piątek pojawiły się burze. Towarzyszą im opady deszczu i gradu, a także silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Wzrasta ryzyko pożarów lasów. Sucha i bezdeszczowa pogoda je zwiększy

Ciepła pogoda oraz niewielka ilość opadów deszczu zwiększają ryzyko wystąpienia pożarów lasów.

Naukowcy zbadają jezioro Loch Ness. Będą szukać nie tylko Nessie

Międzynarodowy zespół specjalistów chce sprawdzić, czy szkockie jezioro Loch Ness zamieszkuje potwór, o którym legendy krążą od wielu lat. Na razie dowodów na istnienie Nessie nie ma.

Prognoza pogody: Burze w prawie całej Polsce

Prognoza pogody: Burze w prawie całej PolsceNajbliższe dni będą bardzo ciepłe, ale także burzowe. W przyszłym tygodniu mają natomiast wrócić upały. Temperatura może przekroczyć 30 st. C.


Cyklon Mekunu spustoszył Sokotrę. To dopiero początek

Cyklon Mekunu szaleje na Morzu Arabskim. Na jego trasie są Jemen, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na Sokotrze co najmniej 19 osób uznaje się za zaginione.

Prognoza pogody na dziś: deszcz i burze w wielu regionach

Pierwsza połowa dnia w wielu regionach kraju będzie pogodna, ale po południu miejscami może popadać deszcz, a nawet zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 26 stopni Celsjusza.

Bazylika zalewana jest nawet 200 razy w roku. Chcą temu zapobiec

W Wenecji rozpoczęły się prace, których celem jest ocalenie bazyliki świętego Marka przed zalewającą ją regularnie wodą, czyli acqua alta. Roboty zaplanowane na pół roku obejmują budowę sieci podziemnych kanałów odprowadzających wodę.

"Uszczęśliwiamy je". Królewskie życie ślimaków w zamian za śluz

Jedzą ekologiczne ogórki i inne smakołyki. Do dyspozycji mają dom imitujący ich naturalne środowisko. - Uszczęśliwiamy je - mówią hodowcy. Wszystko dlatego, że śluz tych ślimaków, o rzekomo cudownych właściwościach, może być źródłem godziwych dochodów.

Ciepło, cieplej, upalnie. A do tego burze, deszcz i grad

Polska jest i w kolejnych dniach pozostanie pod wpływem umiarkowanie ciepłego i wilgotnego powietrza, które sprowadza burze i opady deszczu. Następny tydzień przyniesie miejscami upały - na termometrach będzie można zobaczyć nawet 31 stopni Celsjusza.

Grill może szkodzić także przez skórę

Szkodliwe związki, powstające podczas grillowania, mogą przedostać się do naszego organizmu przede wszystkim drogą pokarmową. Naukowcy stwierdzili jednak, że ich porcję przyjmujemy także przez skórę, wystawioną na kontakt z dymem.

Osiąga wysokość 20-letniego dębu. Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to inwazyjna, toksyczna roślina, która rozprzestrzeniła się w Polsce na dużą skalę. Walkę z rośliną rozpoczęły Warmia i Mazury.

Tadż Mahal tonie w śmieciach, a na ścianach zalegają wydzieliny owadów. "To wstyd!"

W sprawie zaniedbań wyrok wydał Sąd Najwyższy w Indiach.

Inwazja żeglarzy portugalskich na wody Alicante. Poparzony chłopiec trafił do szpitala

Hiszpania zmaga się z problemem inwazji żeglarzy portugalskich. Te groźne parzydełkowce pojawiły się w wodach prowincji Alicante. Obowiązuje zakaz kąpieli.

Prognoza pogody na dziś: znów zagrzmi. Do 25 stopni

We wtorek miejscami wystąpią burze i przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 20 do 25 stopni.

Niepewny los niedźwiadka. Ugryzł kobietę, która chciała zrobić z nim selfie

Przyszłość niedźwiadka Soniego jest niepewna po tym, jak ugryzł w stopę węgierską turystkę nad rumuńskim jeziorem Świętej Anny. Kobieta chciała zrobić sobie z nim selfie.

Kilauea nie daje za wygraną. Wulkan nadal pluje lawą

Wulkan Kilauea od kilkunastu dni nie przestaje pluć lawą i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie erupcja miała się zakończyć. Z pęknięć wydobywają się fontanny lawy, które osiągają wysokość nawet 50 metrów.

Grzmi jeszcze na Podkarpaciu i w Małopolsce

Mieszkańcy południowej części kraju zmagają się dzisiaj z burzową aurą. Zobacz, gdzie pojawiły się wyładowania.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej