Wiadomości

Uwolnić orkę. Protesty ekologów i apele o wypuszczenie matki i jej dziecka

W jednym z teksańskich parków wodnych na świat przyszła orka. Taka sytuacja ma już się nigdy więcej nie wydarzyć. Władze obiektu nie planują rozmnażania tych zwierząt.

Gdy słychać wycie syren, a niebo jest granatowe

Przez następnych kilka tygodni o bezpieczeństwie we własnym domu można zapomnieć. Zagrożenie czai się z powietrza. Gdy niebo zmienia kolor na granatowy i zaczynają wyć syreny alarmowe, pozostaje tylko chwila na ratowanie życia, swojego oraz bliskich.

Wschodnie i centralne Węgry sparaliżowane po intensywnych opadach sniegu

Intensywne opady śniegu nawiedziły Węgry. Niektóre drogi zostały zamknięte. Środki transportu publicznego, w tym pociągi, miały duże opóźnienia.

Prognoza pogody na dziś: w całym kraju przelotny deszcz na zmianę ze słońcem

W całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, ale wyjrzy też słońce. Termometry wskażą od 8 do 10 stopni.

W te noce zobacz spadające Lirydy i Drogę Mleczną

Weekendowe noce zapowiadają się emocjonująco, ponieważ niebo przetną "spadające gwiazdy" związane z kometą, która odwiedziła nas ostatnio ponad 150 lat temu. Będziemy też mieć najlepszą w tym roku okazję do podziwiania Drogi Mlecznej, naszej galaktyki.

Wydano ostrzeżenia przed przymrozkami

W nocy na Podkarpaciu temperatura przy gruncie może spaść do -4 stopni Celsjusza. Dla tego i niektórych innych obszarów kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert przed przymrozkami pierwszego stopnia.

Urodziła w grobie. Niezwykłe znalezisko na północy Włoch

We Włoszech odkryto grób kobiety, która urodziła po śmierci. Takich przypadków w archeologii jest niewiele. Kobieta została pochowana z dziećmi. Możliwe, że ich śmierć była powiązana z epidemią dżumy w Europie z XIV wieku.

Sztorm na Bałtyku, w górach zagrożenie lawinowe. Wiosna nadal walczy z zimą

W ostatnim tygodniu w wielu regionach Polski panowały trudne warunki pogodowe. Było tak między innymi na południu Polski, w województwie podlaskim i na Wybrzeżu. W górach nadal obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Trudne warunki pogodowe spowodowały awarie prądu.

Niesamowite chmury uwiecznione na Marsie

Nie tylko na Ziemi po niebie płyną chmury. Okazuje się, że są one stały elementem krajobrazu również na Marsie. Obłoki wskazują, że na Czerwonej Planecie istnieje cykl hydrologiczny, a przecież jego głównym elementem jest woda. Co to może oznaczać?

W niedzielę wrócą opady śniegu. Później nagłe ocieplenie

Jeśli myślicie, że to już koniec zmiennej pogody, to niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści. W niedzielę czeka nas prawdziwy przegląd zjawisk atmosferycznych, będzie deszcz, śnieg, grad, krupa śnieżna, a nawet burza. Na szczęście na horyzoncie widać ocieplenie.

Niezwykłe znalezisko. Jaja dinozaurów sprzed 70 milionów lat

W Chinach znaleziono niezwykłe skamieniałości. To jaja dinozaurów sprzed 70 milionów lat. Należały do dinozaurów roślinożernych.

Trudne warunki w górach. Ostrzeżenie GOPR

Trudne warunki w górach. Ostrzeżenie GOPRZ powodu ostatnich opadów śniegu w wyższych partiach pogoda jest zimowa. ​Trudne warunki występują m.in. w Beskidzie Sądeckim i Beskidzie Niskim.


Teraz deszcz i wiatr. Sprawdź, co pogoda szykuje na majówkę

Obecnie pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza. Pada deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem, co nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. A jak wygląda sytuacja na początek majówki? Według wstępnej prognozy pogodę będzie kształtował niż znajdujący się nad Ukrainą. Sprawdź, co nam przyniesie.

Pogoda na żywo: Czwartek, 20.04

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Prognoza pogody na dziś: deszczowo i wietrznie

W sobotę przelotnie popada w całym kraju. Termometry pokażą od 7 do 10 stopni. Powieje silny wiatr, a biomet okaże się niekorzystny.

Dwie noce z deszczem meteorów. Niebo nad Europą będzie się skrzyć

Czekają nas dwie noce, na które przypadnie czas najwyższej aktywności roju meteorów - Lirydów. Spodziewana częstotliwość spadania kosmicznych skał to 18 na godzinę. Niestety Polakom obserwacje zakłóci pogoda.

Co z tą pogodą? Dlaczego jest tak zimno i sypie śnieg?

W ostatnim czasie zmagamy się niemal z całym arsenałem pogody. Pada deszcz, śnieg, grad i krupa śnieżna, są też burze. Jakby tego było mało to jeszcze nocami i rankami temperatura spada poniżej zera. Czy to normalna aura, jak na drugą połowę kwietnia?

Takiego gradobicia nie było od 10 lat. Rozpacz

Taki grad nie padał w meksykańskim stanie Oaxaca od dekady. Mieszkańcy kilku wiosek stracili dachy nad głową i znaczną część źródła dochodów, jakimi są dla nich uprawy.

Przez wielką górę do niewielkiego miasteczka ciągnęły tłumy

Do miasta Ferryland w Kanadzie przez kilka dni masowo napływali turyści. Chcieli na własne oczy zobaczyć ogromną górę lodową, która pojawiła się bardzo blisko brzegu. A przy okazji - sfotografować się z nią.

Prognoza pogody na pięć dni: czekają nas nieprzyjemne chwile

Weekend zapowiada się deszczowo, powieje także silny wiatr, w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Temperatura powietrza będzie wzrastać.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe, 7Pins Prawo i Biznes w Łodzi

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej