Wiadomości

Nowy Atlas Chmur. 12 zadziwiających chmur i zjawisk

Światowa Organizacja Meteorologiczna dodała kilkanaście chmur i zjawisk im towarzyszących do stworzonego ponad 30 lat temu Międzynarodowego Atlasu Chmur. Znajdą się w nim takie nazwy, jak dziurkacz czy chmura rotorowa.

Dzień Meteorologii. Od Talesa z Miletu aż po superkomputer

Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Meteorologii to wyśmienity moment, aby przyjrzeć się temu, jak wyglądało przewidywanie pogody lata temu i co się od tamtego czasu zmieniło. Przy okazji powspominamy największe telewizyjne ikony polskiej prognozy pogody.

Tak się prognozowało pogodę przed laty

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje: redakcja@twojapogoda.pl

Pogoda na żywo: Środa, 22.03

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Rekordowo mało lodu morskiego na Ziemi

Tak mało lodu morskiego na obu biegunach nigdy wcześniej nie było. Na początku marca lód morski Arktyki osiągnął rekordowo małą powierzchnię w trakcie zimy. Na przeciwległym biegunie lód morski Antarktyki osiągnął najniższy poziom, jaki pod koniec lata na półkuli południowej kiedykolwiek zarejestrowały satelity. - To interesujące - twierdzą naukowcy.

30 lat czekaliśmy na zupełnie nowy, cyfrowy Atlas Chmur

Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) opublikowała nowy Międzynarodowy Atlas Chmur. Na jego łamach znaleźć możemy chmury, które dotąd nie zostały sklasyfikowane. Po raz pierwszy wszystkie chmury zobaczymy także na filmach oraz w trójwymiarze.

Zagrzmiało o poranku. Burze mogą jeszcze dziś wrócić

Czwartek miejscami rozpoczął się burzowo. Rano zagrzmiało w Tatrach. Obecnie burz nie ma, ale synoptycy ostrzegają, że miejscami mogą się jeszcze pojawić.

Wiosny są coraz krótsze. Jaka jest tego przyczyna?

Wiosna i lato należą do najbardziej lubianych przez nas pór roku. O tyle, o ile lato jest zdecydowanie najdłuższą porą roku i wciąż przybywa mu dni, to wiosna stale się kurczy. Dlaczego tak się dzieje? Rozwiązaniem tej zagadki są zjawiska astronomiczne.

Pogoda na żywo: Wtorek, 21.03

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Osuwiska nie tylko na Ziemi. Rosetta odkryła je na komecie

Choć mogłoby się zdawać, że osuwiska występują jedynie na Ziemi, okazuje się, że pojawiają się także na innych ciałach niebieskich. Naukowcy ogłosili, że takie zjawiska są obecne na jednej z komet.

Sprawdź jakość powietrza w Twoim mieście

Zobacz, jaka jest aktualna jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć.

Prognoza pogody na dziś: na niebie pojawią się chmury, miejscami deszczowe

Czwartek zapowiada się dość pochmurno. W części kraju spodziewamy się również niewielkiego deszczu. Na termometrach odnotujemy do 14 stopni.

Polska między niżem i wyżem. Skutki? Deszcz, chmury, ale też słońce

W najbliższym czasie miejscami przydadzą się parasole. Spodziewamy się bowiem opadów deszczu. Przeważnie będą jednak niewielkie i przelotne, a w wielu regionach będziemy cieszyć się słońcem.

W Polsce pojawiła się zorza. Wypatrujcie jej również najbliższej nocy

Zorza polarna rzadko pojawia się nad Polską. Jednak ubiegłej nocy miejscami na niebie można było dostrzec zielone światła północy. Uchwycił je Mateusz Matusiak z Zachodniopomorskich Łowców Burz. Bądź czujny, ponieważ zorza może pojawić się również najbliższej nocy.

Odcinają nosorożcom rogi. Ma to je uchronić przed śmiercią

W czeskim ogrodzie zoologicznym przeprowadzono zabiegi odcinania nosorożcom rogów. Ma to zwiększyć ich bezpieczeństwo. - Odcięcie takiego rogu nie wpływa negatywnie na życie zwierzęcia - wyjaśnili pracownicy zoo.

Prognozy pogody na najbliższe dni

Prognozy pogody na najbliższe dniNajbliższe dni upłyną pod znakiem kapryśnej i dynamicznie zmieniającej się aury. Można liczyć na sporo chwil ze słońcem, ale przydadzą się też parasole, bo w wielu regionach popada deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że termometry wskażą wysokie wartości. Ma być nawet do 13 stopni Celsjusza.


Coraz więcej zabitych. By się ratować, mieszkańcy Limy montują między budynkami liny

Mieszkańcy Peru zmagają się z potężnymi powodziami i lawinami błotnymi. Bilans ofiar żywiołu cały czas rośnie. Sytuacja w najbliższym czasie może się pogorszyć, ponieważ prognozowana jest kolejna porcja opadów.

W niedzielę Słońce wzejdzie i zajdzie godzinę później

Czekają nas spore zmiany, dla wielu z nas bardzo kłopotliwe, bowiem od najbliższej niedzieli Słońce będzie się wyłaniać zza horyzontu i za nim się chować, godzinę później niż dzisiaj. Co zyskamy, a co stracimy na zmianie czasu z zimowego na letni?

Para sokołów oczekuje pisklęcia. Na kominie zakładów chemicznych w Policach

Na kominie zakładów chemicznych w zachodniopomorskich Policach osiedliły się dwa sokoły. Ich rodzina niedługo się powiększy. To dobra wiadomość, zważywszy na to, że to gatunek ściśle chroniony.

Polska wysycha. "Wkrótce będziemy walczyć o wodę"

Aż 70 procent powierzchni naszej planety stanowi woda, ale tylko 3 procent jej zasobów nadaje się do picia. Z tego powodu 663 miliony ludzi nie mają stałego dostępu do wody pitnej. W Światowym Dniu Wody statystyki potrafią przerazić. Jak je zmienić?

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - katalog internetowych stacji radiowych

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej