Wiadomości

Prognoza pogody na jutro: miejscami zimowo

Zarówno w dzień, jak i w nocy miejscami padać będzie śnieg i deszcz ze śniegiem. W większości kraju spodziewamy się jednak ładnej pogody. W czwartek termometry pokażą do 6 stopni Celsjusza.

Za sąsiadów mają niedźwiedzie. "To niesamowite, że coś tak dzikiego jest tak blisko"

Mieszkaniec Kalifornii odkrył, że pod sąsiednim domem zamieszkał młody niedźwiedź. Nie spodziewał się jednak, że w pobliżu jest także jego matka.

Czekacie na prawdziwą wiosnę? W weekend pokaże się nam w pełnej krasie

W najbliższych dniach zima będzie dawała o sobie znać już tylko w północnych regionach Polski. Weekend natomiast zapowiada się wyjątkowo wiosennie. Nie będzie padać, zaświeci słońce, a termometry pokażą nawet 12 stopni Celsjusza.

Łagodne zimy nie oznaczają, że będzie więcej komarów i kleszczy

Cieplejsze zimy nie mają przesadnie dużego wpływu na komary, kleszcze i drobnoustroje - przekonują biolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego.

Sudan przegrał z infekcją. Ostatni samiec nosorożca swego gatunku nie żyje

Ostatni samiec nosorożca białego północnego nie przeżył infekcji. Sudana poddano eutanazji w Kenii - poinformowali strażnicy rezerwatu Ol Pejeta. Nosorożec dożył 45 lat, a to jest to bardzo dużo jak na nosorożca białego. Na domiar złego ostatnio ciężko chorował. W tym samym rezerwacie żyją ostatnie dwie samice tego podgatunku.

Modele pogody te ziemskie i te kosmiczne będą dokładniejsze

W styczniu 2018 roku rozpoczęła się kolejna misja NASA - GOLD. Prawdopodobnie naukowcy zbiorą istotne informacje dotyczące zmian zachodzących w pogodzie ziemskiej i kosmicznej. Dane te sprawią, że modele prognoz będą coraz dokładniejsze.

Głodne i wycieńczone. Bociany potrzebują naszego wsparcia

Do redakcji Kontakt24 dotarło nagranie ze stadem bocianów brodzących w śniegu. Wiosna już się rozpoczęła, jednak dla tych ptaków, które wracają z ciepłych krajów, aura nie jest łaskawa.

Wraca wiosna? Najnowsza prognoza pogody

Wraca wiosna? Najnowsza prognoza pogody Dzisiejsza aura jeszcze w niczym nie będzie przypominać wiosny, ale już jutro mrozy całkowicie ustąpią.


Grzeczny pacjent to śpiący pacjent. Wielki kot w wielkiej maszynie

Badanie tomografem komputerowym nie wydaje się niczym specjalnie interesującym. W tym przypadku było jednak zupełnie inaczej. Pacjent cierpiał z powodu infekcji okolic dziąseł, a był nim... lew o imieniu Tomo.

Prognoza pogody na dziś: trochę zachmurzeń, miejscami spadnie śnieg

W środę w dużej części Polski będzie pogodnie, okresami pojawią się niewielkie opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

Wielki wyczyn polskich żeglarzy. Zamknęli pętlę wokół Antarktydy

Polacy na jachcie Katharsis II dokonali jednego z największych wyczynów w historii światowego żeglarstwa. Okrążyli Antarktydę po jej wodach, płynąc non-stop na południe od 62 stopnia szerokości geograficznej południowej.

Na razie miejscami deszcz i śnieg. W weekend zobaczymy wiosenne słońce

Najbliższe dni przyniosą miejscami opady śniegu i marznącego deszczu. Jednak w sobotę i niedzielę w całym kraju będziemy się cieszyć pogodną aurą.

Skończyła się astronomiczna zima, witamy wiosnę. Jedną z pięciu

Dziś o godzinie 17.15 Słońce przeszło przez punkt Barana, zwany też punktem równonocy wiosennej. Tym samym rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Od tego momentu półkula północna - czyli nasza - będzie otrzymywała więcej słonecznych promieni niż południowa.

"Nie widziałem takiego gradu". Niszczycielskie tornada i burze w Stanach

Przez południową część Stanów Zjednoczonych przetoczyła się seria niszczycielskich burz. Nawałnicom towarzyszyły tornada, grad wielkości piłek tenisowych oraz bardzo silny wiatr.

Wiatr przegonił smog, ale w kilku miastach wciąż jest niezdrowo

We wtorkowy poranek smog przypomniał o sobie w części kraju, ale z godziny na godzinę było coraz lepiej. Wczesnym popołudniem złą jakość powietrza odnotowano tylko na jednej stacji pomiarowej. Pozostała jednak pewna liczba miejsc z powietrzem niezdrowym.

Potężny cyklon uderzył w Madagaskar. Co najmniej 20 zabitych

Co najmniej 20 osób zginęło w wyniku uderzenia cyklonu Eliakim na Madagaskarze. Żywioł zaatakował wyspę w miniony weekend. Władze kraju obawiają się, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Prognoza pogody na najbliższe dniZ ociąganiem, ale jednak. Powoli nadchodzi wiosna. W najbliższy weekend będzie słonecznie i dość ciepło.


Kolejna osoba zmarła w Polsce z wychłodzenia

Dzisiaj zaczyna się astronomiczna wiosna. Nadal mamy jednak do czynienia z ujemnymi temperaturami, zwłaszcza w nocy. W poniedziałek z powodu wychłodzenia zmarła kolejna osoba - poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Prognoza pogody na dziś: przelotny śnieg w kilku regionach

Na południu i południowym wschodzie Polski może popadać śnieg. Podobna jest prognoza dla Pomorza. Aura w całym kraju niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

"Bociany przylatują na świętego Józefa"

Do Polski powracają pierwsze bociany. Powszechnie uważa się, że to jeden ze zwiastunów nadchodzącej wiosny. Astronomiczna rozpoczyna się już we wtorek.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej