Wiadomości

Pogoda na żywo: Środa, 26.07

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

"Krzyczeli, że świnia zaatakowała moją córkę"

Dziewczynka bawiła się w ogrodzie, kiedy doszło do ataku. - Bella leżała na ziemi. Świnia trzymała jej rękę w pysku - relacjonowała matka dziecka. Niebezpieczna sytuacja w stanie Missisippi zakończyła się kilkudziesięcioma szwami.

Z jadącej ciężarówki spadało ciasto. "Ciepło sprawiło, że ono urosło"

Kiedy nadchodzą upały, bardzo często używa się sformułowań takich jak: "piecze się" czy "jak w piekarniku". W poniedziałek w stanie Waszyngton można było je potraktować dosłownie.

Portugalia: Ugaszono dwa pożary, w których obrażenia odniosło ponad 50 osób

Portugalia: Ugaszono dwa pożary, w których obrażenia odniosło ponad 50 osóbStrażacy ugasili w czwartek po południu dwa duże pożary we wschodniej i środkowej Portugalii, w których od niedzieli odniosło obrażenia ponad 50 osób. W dalszym ciągu kilkaset osób pozostaje poza swoimi domami.


Gdańsk walczy ze skutkami ulewy. Padać będzie także w nocy

W Gdańsku od wielu godzin pada. Pomimo tego - jak informują władze miasta - sytuacja stabilizuje się, a woda w zbiornikach retencyjnych powoli, ale systematycznie, opada.

Prognoza pogody na jutro: spadnie deszcz, zagrzmi. Jest jednak nadzieja na słońce

Przez Polskę przejdzie front atmosferyczny. Przyniesie ze sobą opady deszczu oraz miejscowe burze. Możemy jednak liczyć na sporą dawkę słońca, szczególnie na południowym wschodzie kraju.

Wschodnie Niemcy zmagają się z powodzią. "Strażacy są wyczerpani"

Burze w Niemczech nie ustępują. Ostrzeżenia pogodowe utrzymują się od dwóch dni, a straż pożarna jest wyczerpana. Na szczęście w umacnianie wałów zaangażowali się obywatele.

Zagrożenie powodziowe w Gdańsku

Zagrożenie powodziowe w GdańskuDrugi dzień intensywnych opadów deszczu na Pomorzu sprawił, że poziom wód osiągnął stan alarmowy. W godzinach porannych woda w zbiorniku retencyjnym Srebrniki osiągnęła poziom alarmowy i była bliska przelania się. Wpadłaby wówczas do Potoku Strzyża, co z kolei groziłoby powodzią w części Dolnego Wrzeszcza. Na chwilę obecną poziom wody obniżył się o 15 cm. Cały czas działa Sztab Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. W akcję zaangażowanych jest prawie 500 osób. W związku z zagrożeniem powodzią zamknięto kilka ulic lub ich...


Władze Francji apelują o pomoc w walce z pożarem. "Ogień się rozprzestrzenia"

Już ponad 12 tysięcy osób ewakuowano z powodu pożarów, które pustoszą francuskie wybrzeże i Korsykę od czterech dni. Władze Francji apelują o pomoc do sąsiednich państw.

Gigantyczne ulewy nad morzem, ale też w innych regionach

Od kilku dni w różnych regionach kraju występują ulewne deszcze, które powodują liczne podtopienia. Niestety, przed nami kolejne obfite opady, zwłaszcza w popularnych kurortach nadbałtyckich, ale nie tylko. Kiedy wreszcie przestanie padać?

Portugalia zmaga się z falą pożarów. "To czas walki"

Ogień od czerwca pustoszy Portugalię. Od niedzieli ogień pojawił się w kilkudziesięciu miejscach. Konieczna była pomoc innych państw.

Zmniejsza się ryzyko powodzi w Gdańsku

Zmniejsza się ryzyko powodzi w GdańskuPoziom wody w zbiornikach retencyjnych w Gdańsku zaczyna się stopniowo obniżać, zmniejsza się ryzyko zalania Dolnego Wrzeszcza – poinformowali w czwartek członkowie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.


Weekend w kratkę, ale i powrót upału

W nadchodzący weekend pogoda będzie zróżnicowana. Miejscami będzie bardzo ciepło termometry wskażą nawet 33 stopnie. Jednak nie zabraknie przelotnych opadów deszczu oraz burz z gradem.

W Chorwacji "zima" w środku lata. Grad jak śnieg i tylko 11 stopni

Do wschodnich wybrzeży Istrii dotarła burza, której towarzyszyły opady gradu. Dosłownie w kilka minut jezdnie zostały pokryte warstwą lodowych kul.

Pustynne miasta pod wodą po ulewie, jakiej jeszcze nie było

Miejscowości położone na pustynnych obszarach północno-zachodnich Indii nawiedziła ulewa, jakiej mieszkańcy jeszcze nie widzieli. Deszcz zdarza się tam bardzo rzadko, jednak tym razem spadło go tyle, ile zwykle przez kilkanaście lat. Skutek to katastrofalne powodzie.

Dzień skraca się błyskawicznie. Ile już go straciliśmy?

Minął miesiąc od początku astronomicznego lata i jednocześnie najdłuższego dnia w roku. Przez cały ten czas dzień systematycznie się skracał, a noc wydłużała. Ile ubyło nam minut lub godzin ze Słońcem i gdzie dzień skraca się najwolniej?

Intensywne opady deszczu na Pomorzu. IMGW ostrzega

Intensywne opady deszczu na Pomorzu. IMGW ostrzegaTrwające drugi dzień intensywne opady deszczu stworzyły w Gdańsku zagrożenie powodziowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia dla całego województwa pomorskiego.


Pogoda na żywo: Wtorek, 25.07

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Prognoza pogody na dziś: chwilami pochmurno, deszczowo i burzowo

Zapowiada się burzowy czwartek. W centralnej i wschodniej części Polski wystąpią opady deszczu i burze, natomiast na zachodnich krańcach kraju spodziewamy się tylko przelotnego deszczu. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

W Portugalii ogień wdziera się do miast

Ogień od czerwca pustoszy Portugalię. Od niedzieli ogień pojawił się w kilkudziesięciu miejscach. Konieczna była ewakuacja mieszkańców zagrożonych terenów.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - internetowe stacje radiowe

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej