Wiadomości

Najczulsza panda świata. Gdy widzi opiekuna, natychmiast chce go objąć

Mała panda mieszkająca w ogrodzie zoologicznym w Chinach bardzo przywiązała się do swojego opiekuna. Gdy tylko go widzi, pędzi by przytulić się do jego nogi. Niestety ochota zwierzęcia na czułości nieco utrudnia mężczyźnie jego pracę.

Prognoza pogody na jutro: aż 14 stopni Celsjusza

W ciągu najbliższej doby niebo niemal we wszystkich regionach będzie zachmurzone. Na szczęście słońce zdoła się przebić. Termometry w nocy wskażą do 5 st. C, a w ciągu dnia - do 14 st. C.

Za nami pierścieniowe zaćmienie Słońca

Słońce w niedzielę schowało się za Księżycem. Było to pierścieniowe zaćmienie. Nie wszyscy jednak mieli okazję je oglądać.

Złowieszczy wał chmur straszył nad Pensylwanią

W sobotę przez północno-wschodnie Stany Zjednoczone przeszły niszczycielskie burze. Zjawiskom towarzyszyły niezwykłe chmury, które złowieszczo zawisły nad stanem Pensylwania.

Zielony wir w jeziorze, nad którym rozstępują się chmury

Czasami na powierzchni jeziora Maracaibo w Wenezueli powstają zielone smugi. Czym są?

Sprawdź jakość powietrza w Polsce

Zobacz, jaka jest aktualna jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć.

Wasilewskiego pogoda na 16 dni: pierwsze takie ciepło w tym roku

Nad Polską właśnie przeszedł ciepły front atmosferyczny, za którym już teraz płynie do nas łagodne, atlantyckie powietrze.

Pogoda na żywo: Sobota, 25.02

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Szczelina w ziemi podzieliła na pół wioskę we Włoszech

Włochy w ostatnich miesiącach nawiedzane są przez całą serię kataklizmów naturalnych. Potężne trzęsienia ziemi, ulewy, powodzie, śnieżyce i lawiny, a teraz również osuwiska i szczeliny w ziemi. Wioska Ponzano została dosłownie przecięta przez jedną z nich na pół.

Globalna wojna o wodę. "Codziennie umiera tysiąc dzieci"

Z powodu błyskawicznie kurczących się zasobów wody pitnej, a co za tym idzie pogarszania się jakości życia, w przyszłości czekają nas liczne konflikty, które mogą skończyć się globalną wojną o ten życiodajny płyn. Już teraz susze zbierają krwawe żniwo.

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pogoda do połowy marca?

Ferie zimowe dobiegły końca, więc zaczynamy już myśleć o nadciągającej wiośnie. Koniec lutego i początek marca przyniesie nam naprawdę ciepłe i słoneczne dni. A co będzie dalej? Czy cała pierwsza połowa marca będzie równie wiosenna? Sprawdźmy prognozę.

Przybywa katastrof naturalnych na świecie. "Będą bardziej odczuwalne i intensywne"

Zmiany klimatu powodują wzrost liczby i natężenia niebezpiecznych zjawisk pogodowych na całym świecie. Katastrofy naturalne są zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Szczególnie niebezpieczne są tornada, huragany i fale upałów. Według naukowców ich liczba wydaje się wzrastać na całym świecie.

Deszczowy front nad Polską. "Otwiera bramę ciepłemu powietrzu"

Jest pochmurno, deszczowo i nieprzyjemnie. To sprawka frontu atmosferycznego, dzięki któremu w poniedziałek będzie nawet 14 st. C. Oprócz zapowiadanych dużych wahań temperatury na początku marca, w całym kraju spadnie dużo deszczu.

Pogoda w kratkę. Możliwy deszcz i silny wiatr

Pogoda w kratkę. Możliwy deszcz i silny wiatr Jak informuje IMGW, Europa północna i centralna znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Islandią, Morzem Norweskim, Bałtykiem oraz Półwyspem Kolskim. Nad południową częścią kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad Bałtyk. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Jedynie południowe krańce Polski początkowo pozostaną jeszcze na skraju wyżu z centrum przesuwającym się znad Rumunii nad Morze Czarne. Napływa dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.


Wyobraźcie sobie, że asteroida uderza w Ziemię. Co nas zabije?

Uderzenie asteroidy w Ziemię skończyłoby się tragicznie. Jednak rozmiar tragedii zależy od wielu czynników. Naukowcy stworzyli kilka scenariuszy kosmicznego kataklizmu.

Prognoza pogody na dziś: deszcz, deszcz ze śniegiem i silniejszy wiatr

Niedziela nie zapowiada się przyjemnie. Wszędzie pojawią się opady. Pomimo dodatniej temperatury, silniejszy wiatr spowoduje, że zrobi się chłodno.

Podtopienia, wichury i śnieżyce. 4 osoby ranne i duże szkody

Pogoda nie daje nam chwili wytchnienia. Najpierw ulewne deszcze i roztopy, które spowodowały wezbrania rzek i liczne podtopienia, później wichury, a na końcu chwycił mróz i spadł śnieg. Co jeszcze czeka nas w nadchodzących dniach i czy będzie spokojniej?

Pogoda na żywo: Piątek, 24.02

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Włochate "coś" dryfowało po wodach Pacyfiku

Turyści i mieszkańcy Filipin przecierali oczy ze zdumienia, gdy na plaży zobaczyli wielkiego owłosionego stwora. Jego zdjęcia znalazły się w internecie. Zaciekawieni ludzie zastanawiali się, co to może być. Naukowcy rozwiązali tę zagadkę.

W lasach oznaki przedwiośnia

W związku z ociepleniem w drugiej połowie lutego przyroda zaczęła budzić się do życia. W lasach pojawiły się m.in. przebiśniegi. Ponadto wróciły już żurawie.

Android Widget
Obserwuj nas na:
Google +FacebookTwitter
Polecamy:
FMonline.org - katalog internetowych stacji radiowych

Strona wykorzystuje cookies. Dowiedz się więcej